У Молдові розробили триколісний сонцемобіль

Група конструкторів з Комрата (Молдова) виготовила вже четверту модель СонцеМобіля. Він може їздити з десятої години ранку протягом шести годи, практично без перерви. Нову модель триколісного сонцемобіля назвали «Буджак-2015». За словами керівника групи, Миколи Константинова, який є директором училища і Головою координаційної ради Асоціації енергії вітру Молдови, ця модель є найбільш досконалою. Учасниками розробки стали учні Професійного училища.

Проект нового транспортного засобу мав амбіційні цілі – легкість, швидкість і тривалість їзди. Для цього підібрали легкий і одночасно міцний матеріал. Таким чином, модель розвиває велику швидкість. Перед тим був виготовлений чотириколісний сонцемобіль, але на ньому просто перевірили можливість їзди на сонячній енергії. 

5.jpg

Чотириколісний сонцемобіль пройшов перші оглядини в 2013 році на Фестивалі Вина і викликав великий інтерес у мешканців міста. Цей сонцемобіль був заввишки 1,20 м, а в ширину мав 2,00 м і міг перевозити 150 кг вантажу. Для того, щоб проїхати 25 кілометрів, потрібно годину заряджати акумулятори і за такий же час можна проїхати 25 км шляху. Зарядка відбувається не від електромережі, а від власних сонячних панелей. При користуванні таким транспортом не викидаються гази, адже не використовується бензин. 

Створення першого сонцемобіля було оцінено премією, яку вклали в розробку нової конструкції – триколісного засобу. Матеріальною базою училища для нової роботи залишились все ті ж інструменти: болгарка, зварка-напівавтомат і молоток. І в березні цього року продовжили тестування моделі «Буджак-2015». Відбувалося це в Кишиневі під час виставки “MoldEnergy-2015”. Погода дала шанс перевірити роботу в несприятливих умовах – не було ні сонця, і навіть падав сніг. 


В квітні 2015 року наступний етап показу відбувся на регіональній виставці «Паскелля-2015», де також продемонстрували досягнення колективу в електротранспорті. Цього разу погода була ясною і «електрогенеруючою», що додало конструкторам і відвідувачам оптимізму.

До цього часу прийнято говорити, що в Молдові немає власних енергоносіїв. Та це виявляється неправдою – тут 220-230 сонячних днів протягом року. Європейські вчені та інженери вказують, що при наявності понад 200 сонячних днів – всі сонячні енергоустановки будуть рентабельними.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка