У Молдові монахи почали виробляти біогаз

Розташований у селі Забричани Єдинецького району(Молдова) чоловічий монастир Різдва Христового відмовився від традиційних енергоресурсів, побудувавши установку з виробництва біогазу.

Нині монахи більше не купують на заправних станціях пропан, а використовують екологічно чисте паливо – поки що тільки для приготування їжі. Біогазова установка, яка являє собою спеціальний реактор, де у результаті бродіння органічних відходів протягом 20 днів при температурі 35 градусів Цельсія виділяється метан, запрацювала у монастирі на початку лютого. 

Незабаром до установки з виробництва біогазу монахи мають намір підключити котли, які будуть обігрівати приміщення. Передбачається, що з цієї технологію монастирю вдасться зменшити витрати на електроенергію до 50%. 

За біогазову установку, яка коштує шість тис. доларів, монастир заплатив половину суми. Решту – внесла неурядова організація. Нині молдавські фермери, які мають намір встановлювати подібний біореактор у власному господарстві, приходять у монастир подивитися на нього у дії. Біогаз, отриманий з рослинних решток, рідкого та стійлового гною, аграрії планують використовувати паралельно з природним газом для роботи сушарок та теплиць. 

Опалювальну систему на біогазі, за словами фахівців, може встановити у власному будинку кожен. Адже цистерну-біореактор у Молдові можна придбати за три тисячі леїв (близько 4 тис. гривень). 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка