У Мексиці побудують «зелене» місто на 557 гектарах

Недалеко від мексиканського міста Канкун планують побудувати вкрите лісом місто на ділянці площею 557 га.

Проект Smart Forest City реалізує італійський архітектор Стефано Боері спільно з німецькою інжиніринговою компанією Transsolar, передає dezeen.com

«7,5 млн рослин, у тому числі численні види дерев і чагарників і міське середовище існуватимуть як один організм, - розповідає він. - Це буде ботанічний сад у сучасному місті, яке спиратиметься на спадщину майя і матиме зв'язок зі священним світом природи».

Громадські парки і приватні сади, «зелені» дахи і фасади дозволять досягти ідеального балансу між кількістю зелених насаджень і площею будівель, заявляють автори проекту.

Smart Forest City вироблятиме електроенергію для власних потреб завдяки сонячним станціям, а також власні продукти харчування на сільськогосподарських угіддям, які зрошуватимуться вбудованою системою водопостачання.

Завдяки близькості Канкуна до Карибського моря ділянка буде оточена водними артеріями, які вбережуть місто від повеней і які можна також використовувати для катання на човнах та інших розваг.

Майбутнє місто матиме внутрішню електричну та напівавтоматичну транспортну систему, розроблену міланською фірмою міського та транспортного планування MIC (Mobility in Chain). Система передбачає, що всі жителі міста будуть залишати свої транспортні засоби на околицях.

Дані в smart-місті будуть оброблятися з "повною повагою до недоторканності приватного життя громадян" і використовуватися для поліпшення різних аспектів міського життя.

«Датчики, які розміщують по всій будівлі, збирають і обмінюються відповідною інформацією, яка потім централізовано аналізується і формулюються пропозиції щодо поліпшення повсякденного життя, - зазначають у студії. – Приміром Smart Forest City запобігатиме поширенню хвороб і максимально ефективно використовуватиме енергію».

У Smart Forest City зможуть жити 130 000 мешканців. У місті буде безліч покритих рослинами будинків, призначених для різних верств населення: студентів, дослідників і викладачів.

Передбачається, що вкрите лісом smart-місто буде поглинати 116 000 тонн вуглекислого газу на рік.

«Smart Forest City може зробити наш світ кращим, значно зменшивши негативний вплив людини на навколишнє середовище, і, можливо, стати піонером нового типу людського поселення», - зазначають у архітектурному бюро Стефано Боері.

Наразі проект Smart Forest City очікує схвалення.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка