У Люксембурзі створили бокси, які перетворюють пісок у сонячні панелі для вироблення електроенергії

У Люксембурзі створили бокси для перетворення піску у сонячні панелі для вироблення електроенергії.

Террабокси розробляє стартап Maana Electric, передає building-tech.org

"Terrabox - це повністю автоматизований завод, здатний виробляти сонячні панелі, використовуючи лише пісок як сировину та електрику, - пояснює генеральний директор Maana Electric Йост ван Оршот.

Міні-заводи поміщаються всередині транспортних контейнерів, що означає, що їх можна транспортувати у віддалені пустельні райони, де вони можуть виробляти сонячні панелі, необхідні для збору чистої сонячної енергії. Крім допомоги у боротьбі зі зміною клімату, потенційно революційний продукт може також допомогти знизити залежність від операторів відновлюваних джерел енергії.

Maana Electric заявляє, що у 2022 році він випробує свою технологію на Землі, а також розробить версію свого Terrabox для місяця, яка призначена для перетворення місячного реголіту у кремній високої чистоти. Теоретично це повинно дозволити виробляти один мегават сонячних панелей на рік. У процесі створення сонячних панелей також виділяється кисень як побічний продукт, який майбутні астронавти можуть використовувати для створення придатного для дихання середовища у космосі.

Компанія також сподівається вийти і за межі Землі, відправивши свої "террабокси" на місяць і Марс, щоб допомогти майбутнім космічним колоністам з їх потребами в енергії. «Terrabox, створений для Землі, і той, який зроблений для космосу, використовують приблизно 60% однієї і тієї ж технології», - говорить Йост ван Оршот.

Завдяки місіям NASA Artemis і Lunar Gateway, технологія Maana Electric може допомогти встановити присутність людини на нашому найближчому небесному сусіді.

За даними німецької сонячної компанії Desertec, покриття тільки невеликої ділянки пустелі Сахара сонячними панелями може забезпечити достатньо енергії для всієї планети, а чого можна було б досягти, якщо встановити на Місяці великі сонячні ферми.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка