У Львові зведуть інноваційний бізнес-квартал за стандартами "зеленого" будівництва LEED

У Львові зведуть інноваційний бізнес-квартал LvivTech.City за стандартами "зеленого" будівництва LEED - добровільної сертифікації, що передбачає ефективність використання ресурсів, застосування екологічних матеріалів і високу якість дизайну внутрішніх приміщень.

"Кремнієву долину" для високотехнологічних компаній, які працюють у сферах ІТ, енергозбереження, біотехнологій, хай-тек підприємців, стартапів, R&D- центрів, інкубаторів й акселераторів побудують на території колишнього заводу "Львівприлад" - на 1,77 га між вулицями Сахарова та Стрийською, передає Бізреліз.

Проект реалізують компанії ТОВ "Львів СтандартБуд" і UDP, які мають намір укласти угоду до кінця червня.

Передбачається, що інноваційний квартал будуватиметься за принципом "Живи - працюй - навчайся - відпочивай" і включатиме не лише ділову інфраструктуру: офіси класу А, конференц-центри, а й технологічну: всі необхідні комунікації та соціальну – житлові будинки, медичні центри, заклади освіти та відпочинку, магазини.

Загальна площа усіх приміщень LvivTech.City становитиме близько 40 тис. м2.


Проект втілюватимуть поетапно. Спочатку побудують з'єднані підземними паркінгами три сучасні офісні центри для компаній, які працюють в галузі IT, енергозбереження, сучасних технологій та підприємств, які їх обслуговують.

"Ми не здаватимемо офіси в оренду будь-кому, тільки б він справно платив, - пояснює Віталій Мельник. – Це повинна бути фірма, пов'язана з передовими технологіями, або, наприклад, банк чи кафе, у яких вони будуть клієнтами".

Як зазначає генеральний директор ТОВ "Львів СтнадартБуд" Олег Засадний, найсучасніші офіси європейського зразка стануть передумовою для розвитку львівських IT-компаній та спонукатимуть великі міжнародні компанії відкривати у Львові свої представництва.

"Офісних центрів класу А у Львові справді не вистачає, - каже він. - Якщо ми хочемо затягнути до нас якісь компанії зі світовим імям, то маємо запропонувати їм необхідну інфраструктуру - новітні ідеї та проекти народжуються й успішно розвиваються там, де для цього створено комплексну екосистему".

На переконання менеджерів проекту, Львів може стати справжньою "кремнієвою долиною" не лише України, а й Східної Європи. Зараз у обласному центрі працює близько 200 IT-компаній та 15 тис. IT-інженерів. Щорічне зростання попиту на IT-продукти становить 20%.

На думку заступника міського голови Львова Андрія Москаленка, LvivTech.City дозволить створити робочі місця для перспективної молоді.

"У Львові навчається дуже багато студентів і це головний ресурс, - каже чиновник. - Молоді талановиті люди можуть створювати шалену додану вартість».

Згідно з попередніми підрахунками, інноваційний парк створить щонайменше 3 тис. нових робочих.

За словами менеджерів інноваційного парку, орендарі вже чекають на завершення будівництва LvivTech.City.

Першу чергу LvivTech.City планують здати в експлуатацію у другому півріччі 2018 року. Загалом інноваційний парк обіцяють побудувати за чотири роки. За словами українського підприємця, акціонера UDP Василя Хмельницького, орієнтовний термін окупності проекту становить понад 15 років.

У квітні K.Fund відкрив у Києві інноваційний парк для бізнесу UNIT.City вартістю 200 млн доларів США.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка