У Львові запрацює міська станція компостування органічних відходів

9 листопада виконком Львівської міської ради прийняв рішення про відкриття в місті станції компостування органічних відходів. Територію її розташування має визначити ЛКП «Зелене місто». Відтак, вже наступного року поруч із звичайними контейнерами для збору сміття у Львові з’являться ще й спеціальні для органіки.

У складі твердих побутових відходів є 50% харчових та зелених відходів. Тому межах обслуговування «Львівспецкомунтранс», на існуючих контейнерних майданчиках, встановлять спеціальні контейнери для збору харчових та садових відходів для населення. Також буде виділено окремий сміттєвоз, придбано 3 мобільні компостери, а відходи компостуватимуть, щоб не допустити їх потрапляння на полігон. Якісний компост також планують використовувати для озеленення та підживлення паркових рослин. Компостування органіки сприятиме зменшенню кількості відходів, які йдуть на переробку та захоронення. Зараз у мерії визначають кількість контейнерів та локації для збору органічних відходів. Всі контейнери будуть герметичними, а для забору таких відходів місто забезпечить спеціальну машину та регулярне миття контейнерів.

«Такі станції компостування — це найефективніший спосіб переробки органічних відходів. Тому важливо, аби у місті була якісно налагоджена система роздільного збору сміття, щоб на цю станцію потрапляла більш-менш чиста органіка, якої достатньо у Львові для роботи такої станції компостування», — розповів директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

Запрацює станція компостування у Львові вже у першій половині наступного року. Вона зможе забезпечити переробку 30 000 тонн органічних відходів на рік. Крім того, за два роки у місті збудують перший в Україні сучасний сміттєпереробний завод із європейською технологією механіко-біологічної переробки відходів, рекультивують старий полігон та впровадять нову систему поводження з відходами. Для цих цілей місто отримало 25 млн євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку, 10 млн євро гранту — безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів. Внесок міста — 6,75 млн євро.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка