У Львові виробляють сонячні колектори для підігріву води по 3,5 тис. гривень

У Львові виготовляють сонячні колектори для підігріву води в оселі за 3,5 тис. гривень.

Як зазначає розробник вітчизняних колекторів – львів’янин Тарас Крайник, одна рама із поглинаючою сонячне тепло металічною пластиною та прикріпленими до неї трубками у погожий день може нагріти 100 літрів води до 60 градусів, передає Zaxid.net

«Для сім’ї із 4 осіб достатньо поставити два сонячні колектори, - запевняє фахівець, який випробував ефективність обладнання на своїй оселі. - Влітку минулого року ми щодня нагрівали 200 літрів води сонячною панеллю розміром 2х1м, а восени доставили ще одну, таку ж, і мали гарячу воду температурою у 60 градусів».


У хмарну погоду вода нагрівається лише на кілька градусів, решту – догріваємо електрикою, розповідає конструктор.

За підрахунками Тараса Крайника, колектор працює 200 сонячних днів у році: влітку - на 95%, а взимку – лише на 15%. Однак, у будь-якому випадку обладнання, термін експлуатації якого становить 20 років, дозволяє суттєво економити електроенергію.

«В середньому українська сім'я на підігрів води використовує 50-60 кубів газу на місяць, що влітку забирає з сімейного бюджету 400 гривень(200 гривень – електроенергія), - пояснює розробник. – В той же час з сонячними колекторами за підігрів взагалі не доведеться платити з квітня по жовтень».
На додачу, українські сонячні колектори набагато дешевші, ніж імпортні. «Сім’ю з 2 осіб забезпечить гарячою водою один колектор вартістю 3,5 тис. гривень, з установкою - від 12 до 15 тис. гривень, - розповідає Тарас Крайник. - Для порівняння: два колектори і комплектуючі у Польщі коштують від 2 тис. євро».

Встановлення сонячних колекторів на багатоповерхових житлових будинках обійдеться дорожче, наголошує фахівець.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка