У Львові встановили контейнери для збору протермінованих ліків

На кількох вулицях Львова тимчасово встановили спеціальні контейнери для збору протермінованих ліків.

Пілотний проект з утилізації медичних препаратів реалізує громадська організація Zero Waste Lviv за підтримки Управління екології та природних ресурсів департаменту містобудування Львівської міської ради, передає ecopolitic.com.ua

Поки що у Львові встановили шість контейнерів для утилізації за такими адресами: пл. Міцкевича, 8 (аптека D.S.); вул. Грінченка, 5 (аптека D.S.); пр. Червоної Калини, 36 (аптека D.S., ТЦ "Шувар"); вул. Кульпарківська, 226а (ТРЦ "Victoria Gardens"); вул. Медової Печери, 1 (6-та поліклініка м. Львова); приміщення ОСББ на вул. Любінська. Наразі збір протермінованих ліків від населення відбувається у тестовому режимі. Здати небезпечні відходи цього виду у спеціальні контейнери можна буде тільки з 25 листопада до 14 грудня.


Організатори проекту закликали львів'ян перебрати домашні аптечки та принести на знешкодження перш за все такі медичні препарати: антибіотики; гормональні препарати; протигрибкові засоби; противірусні засоби; протизапальні засоби; антидепресанти. "Ліки з цього переліку є небезпечними для довкілля, — зазначили в організації. - Їх не можна викидати чи зливати в каналізацію".

На утилізацію закликають приносити навіть порожні блістери, без таблеток. Водночас ліки можуть бути в металевих і пластикових тюбиках, у пластикових баночках і пляшках, у скляних пляшках, у баночках та ампулах. Для того, щоб скляне пакування не розбилося, потрібно його покласти у коробочку або загорнути в папір.


Вітаміни, амінокислоти, сиропи від кашлю, рослинні препарати, глюкоза, фізрозчин - усі ці ліки не становлять загрози, їх можна викидати у смітник або виливати в унітаз.

В тестові контейнери не можна викидати шприци, медичні маски та рукавички, ртутовмісні термометри, які можна принести на утилізацію у мобільні пункти прийому небезпечних відходів.

Керівниця управління екології та природних ресурсів Олександра Сладкова наголосила, необхідно припинити викидати ліки, особливо антибіотики, у навколишнє середовище. "Потрапляння антибіотиків у довкілля робить бактерії резистентними до антибіотиків, відтак наявні ліки перестають працювати», — пояснила вона.

Як зазначають у Zero Waste Lviv, нині у жодному місті України немає централізованої системи збору медичних відходів.

Після завершення проекту експерти підготують рекомендації для розроблення такої системи у Львові. За словами активістів, важливо випробувати різні варіанти розміщення контейнерів, щоб визначити, які з них найзручніші для людей. Цей проект також допоможе показати готовність містян відсортовувати протерміновані ліки, небезпечні для довкілля.

"Ми вже бачимо величезний запит від жителів і хороший відгук на цю ініціативу, але у майбутньому подивимося, які локації для контейнерів та способи комунікації є найбільш ефективними", — прокоментувала голова Zero Waste Lviv Ірина Миронова.

Всі протерміновані медикаменти, зібрані під час проекту, передадуть ліцензованому підприємству ТОВ “Екологічні інвестиції”, де їх знешкодять шляхом високотемпературного спалювання.

Усі охочі можуть приносити медпрепарати для утилізації також на стоянки екобуса.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка