У Львові відкрилась сортувальня для відходів з консультантом

У Львові у невеликому приміщенні на заводі РЕМА, що на Заводській, 31, запрацювала міні сортувальна станція для побутових відходів.

Ініціаторами створення пункту прийому для алюмінієвих бляшанок, пінопласту, паперу, різних плівок, паперових горняток, пластику, пет-пляшок та чистих поліетиленових пакетів, які зазвичай опиняються у баках для загального сміття, виступили активісти громадської організації "Зелена коробка", передає Zaxid.net.

Так, для паперових горняток від кави та чаю на сортувальні є окремий контейнер.

«Паперові горнятка для кави та чаю, які мають поліетиленовий шар, складні у переробці - їх забирає на переробку розташований біля Харкова завод, - розповів координатор ГО "Зелена коробка" Ілля Петрик. - Такі відходи підуть під спеціальний прес, а потім - на спеціалізовані підприємства».

На новій сортувальні також приймають алюмінієві бляшанки, пінопласт, папір, харчову, стрейч та термозбіжну плівку, а ще - чисті поліетиленові пакети - загалом 20 видів вторинної сировини. Пластик та пет-пляшки тут сортують за кольорами, а білі пляшки - ще й за маркуванням.

"Варто звертати увагу на маркування, бо поперечна смужка - є ознака пластику маркування 2PEHD - поліетилен високого тиску, який безпечний для харчування і дуже добрий для переробки, - пояснює координатор ГО "Зелена коробка" Ілля Петрик. - Якщо ж на дні пляшки білого кольору зображена крапка та цифра 1, вона не переробляється".

Зібрану вторинну сировину пресують і відправляють на спеціалізовані підприємства.

Засновники називають нову сортувальню «освітнім простором». "На станції навчають, як правильно поводитись із відходами, - пояснює Ілля Петрик. – Таке сортування дозволить швидше усвідомити, від чого варто відмовитись, які звички культивувати у побуті для зменшення кількості відходів».

Сортувальня відкрита з 17:00 до 20:00 у будні. Та з 12:00 до 17:00 у суботу. Що і куди правильно вкинути, підкаже відвідувачам консультант.

"Дуже важливо навчати людей сортувати відходи, - каже відвідувач сортувальні Олександр Костінський. - Я бачу проблему у відсутності навчання старшого покоління, якому потрібно розповідати, що це необхідно".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: