У Львові працює єдиний в Україні центр для безпритульних тварин, що живиться сонячною енергією

Львівське комунальне підприємство «Лев» готується до урочистого відкриття сучасного Центру адопції (усиновлення) безпритульних тварин. На даху будівлі встановили 18 сонячних панелей потужністю 5 кВт, які покривають потреби Центру та ветеринарної клініки в електроенергії.

– Встановити сонячну електростанцію ми вирішили ще минулого року, коли обговорювали деталі будівництва Центру у департаменті ЖКГ Львівської міської ради. Центр це сучасний офіс, що постав на місці старого гаража. Сучасна європейська будівля, на нашу думку, потребувала застосування енергозберігаючих технологій. Електростанція обійшлася у 220 тисяч гривень, але ми підрахували, що вона повністю окупиться за 4-5 років, говорить директор КП «Лев» Оксана Кошак. – Панелі з надлишком покривають потреби Центру в електроенергії, тому спочатку ми думали продавати решту за «зеленим» тарифом. Але вирішили її використовувати для потреб ветклініки ЛКП «Лев», будівля якої знаходиться поруч – вона потребує дуже багато електроенергії, адже там постійно проводяться операції.

Відколи на даху Центру з’явилися сонячні панелі до його директора чи не щодня звертаються з проханням розповісти про сонячну електростанцію та її вигоду.

Фото Оксани Кошак

– Центр став привертати більше уваги. Щодня приходять люди, місцеві підприємці і чиновники, які цікавляться сонячними панелями та мають намір встановити схожі електростанції і у себе. Думаю, наша установа унікальна не лише для Львова, а й для всієї країни, чи навіть світу. У нашому Центі усиновлення буде зібрано інформацію, відео та фотографії тих собак і котів, що потрапляють в ЛКП «Лев» з вулиці, а також тварин, що перебувають у притулках, на перетримках у волонтерів, а також опікунських тварин. Тобто усі хвостаті міста Львова, не розділяючи їх на «наших» та «не наших», які чекають на свою людину, отримають рівні шанси знайти новий дім. Основна задача комунального підприємства «Лев» полягає у регулюванні чисельності безпритульних тварин через програму «Відлов-Вакцинація-Стерилізація-Прилаштування», або відпуск на місце відлову. Також, ми проводимо просвітницькі заходи для львів’ян.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка