У Львові планують з’єднати найбільший район з центром велодоріжкою

У Львові планують з’єднати велосипедною доріжкою Сихів - найбільший житловий масив - з центральною частиною міста та освітніми установами.

Проект "зеленого" вело-пішохідного маршруту "Сихів - університети - центр" розробленого в управлінні архітектури та урбаністики Львівської міськради, вперше представили в ході «Майстерні міста», передає 032.ua

За попереднім задумом, велопішохідний маршрут братиме свій початок від парку імені Івана Павла II, серед природи та зелені, що дасть змогу насолоджуватись краєвидами довкола. Через парк львів’янам пропонують прогулятися в обхід ринку “Шувар” до так званого «Освицького гаю».

”Жителі Львова активно використовують цю зону, але дорога фактично не підготовлена для їзди велосипедом, - каже архітектор та викладач НУ «Львівська політехніка» Антон Коломійцев. - Далі ми рухаємось в бік ринку “Шувар”, де вздовж вулиці Хуторівка розташовані термінали ринку, - цю територію адміністрація планує зробити більш придатною для пішоходів та велосипедистів”.

Після цього велосипедисти опиняться біля невеличкого за розмірами ставка на Хуторівці, продовжує архітектор. 

«Вулицю Хуторівка можна пройти/проїхати напряму, перетинаючи таким чином велику магістраль загальноміського значення, або ж рухатись вздовж вулиці, плавно піднімаючись до залізничного містка та виїхати на вулицю Персенківку - це промислова зона, територія якої перебуває у не найкращому стані, - каже Антон Коломійцев. - Далі велосипедист, їдучи вздовж вулиці Луганської, потрапляє на залізничну станцію “Персенківка”, де зупиняються електрички, а в майбутньому може зупинятися і міська електричка».

Надалі маршрут може мати два розгалуження: від Персенківки можна рухатися до перехрестя зі Стрийською, або ж через залізничну колію виїхати на вул. Козельницьку, пояснює архітектор.

“Як базовий ми розглядали маршрут через діючий міст, де достатньо простору, щоб рухатися на двоколісному і не заважати пішоходам, а потім доїхати до Стрийського парку, від якого рухатися у центр міста, - розповідає Антон Коломійцев. - Але ще треба врахувати, що поблизу Монументу слави є крутий спуск/підйом, який треба подолати, і вже після вулиці Стрийської ви потрапляєте на вулицю Вітовського та прямуєте в центр Львова».

За словами Антона Коломійцева, представники університету хочуть з’єднати свої кампуси своєрідним еко-маршрутом.

«Сихів – це найбільший район Львова, там проживає багато молоді, яка користується велосипедом для доїзду в основному до великих освітніх установ: до університету імені Франка, УКУ та «Львівської політехніки», а також до IT-центрів, які наразі динамічно розвиваються, - пояснює він. - У втіленні проекту зацікавлені в Українському католицькому університеті, два кампуси якого розташовані поблизу Стрийського парку та на вул. Хуторівка».

Під час обговорення ескізного проекту велосипедистам сподобалися плани міста щодо подальшого розвитку веломережі, однак запропонований варіант, на їх думку, не припаде до душі багатьом любителям двоколісного транспорту.

Справа в тому, що від просп. Червоної Калини та до вул. Стуса вже прокладена велодоріжка і цей шлях є набагато коротшим для доїзду в центр міста, ніж той, який пропонують архітектори.

Наразі остаточно затвердженого варіанту проекту немає. На додачу, в бюджеті міста та розвитку на 2018 рік не передбачено коштів на його реалізацію.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка