У Львові обмежили використання поліетиленових пакетів у магазинах

У Львові великі торгівельні мережі змусили пропонувати покупцям окрім поліетиленових пакетів альтернативне пакування з паперу чи тару багаторазового використання.

Таке рішення ухвалив виконавчий комітет Львівської міської ради на засіданні 9 листопада, передає Радіо Свобода

Міські чиновники попередньо обговорили із власниками магазинів можливість повністю відмовитись у майбутньому від полетиленових пакетів. Згідно з даними, у Львові десятки фірм пропонують альтернативне багаторазове пакування для товарів, а також екологічні паперові вироби.

"Світ поступово відмовляється від поліетиленових пакетів і навіть у наших супермаркетах вже є багаторазові торбини чи паперові, - каже заступник міського голови Львова Андрій Москаленко. – Зараз крамниці лояльно пропонуватимуть покупцям обирати, у що запакувати товар, щоб підвищити культуру споживання".

Міські інституції розпочинають просвітницьку кампанію серед львів’ян.

Сьогодні близько 13% відходів у Львові становить пластик, а найбільше - поліетиленова упаковка. Час розкладання пластику у довкіллі - 400-450 років.

Представники громадських і комунальних організацій Львова, серед яких комунальне підприємство "Зелене місто", підтримують ініціативу повної відмови від поліетиленових торбинок і сподіваються, що супермаркети і магазини змінять стандарти обслуговування та через програми лояльності заохочуватимуть клієнтів користуватись власними торбинками.

За даними ООН, щорічно населення Землі використовує до п'яти трильйонів пластикових пакетів.

Понад 40 країн світу заборонили частково чи повністю або запровадили податок на використання пластикових пакетів. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка