У Литві запустили онлайн платформу для дистанційної купівлі/оренди сонячних панелей

Литовська інвестиційна група Sun запустила онлайн-платформу для споживачів, яка дозволяє всім жителям Литви купувати або орендувати сонячні панелі для власного споживання енергії, пише Renewables.now.

Платформа під назвою Solar Community дає підприємствам і приватним особам можливість придбати або орендувати сонячні панелі потужністю від 1 до 10 кВт, встановлені далеко від місця їх проживання. Сонячна установка потужністю 2 кВт може допомогти домогосподарству заощадити близько 190 євро на рік. Окрім інших факторів, точна ціна буде залежати від того, чи буде це покупка або оренда.

Платформа запрацювала після того, як міністерство енергетики Литви в жовтні минулого року представило новий закон про встановлення сонячних електростанцій. Зокрема йдеться про те, що кожна людина має право виробляти та споживати відновлювану енергію на віддалених сонячних електростанціях. Досі лише небагато литовців могли собі це дозволити. Це пов’язано з тим, що зведення СЕС досить дороге, на отримання дозволів на будівництво потрібно багато часу, а на аукціоні не вистачає квот на сонячну енергію.

Платформа Solar Community відтепер відкриває нові можливості будь-якому споживачеві, який хоче внести свій вклад в перехід до чистої енергії.

Литовські домовласники, зацікавлені в покупці сонячної енергії, можуть подати заявку на одноразову компенсацію в розмірі 323 євро за встановлений кВт завдяки схемі підтримки, запущеної міністерством енергетики.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка