У Лисичанську побудують біогазову установку на звалищі

У Лисичанську Луганської області планують побудувати когенераційну установка з системою збору біогазу на сміттєзвалищі.

Про це йдеться у документі Департаменту ЖКГ ЛОДА з повідомленням про плановану діяльність, що підлягає оцінці впливу на навколишнє середовище, передає informator.media

Когенераційна установка на біогазі стане важливою складовою заводу зі складування та переробки твердих побутових відходів, який планують побудувати на місці колишнього крейдяного кар'єру.

Ділянка площею 34 га розташована у Лисичанську, у кілометрі від діючого полігону твердих побутових відходів.

Завод механізованої переробки відходів вилучатиме компоненти вторинної сировини з обсягів ТПВ та оброблятиме їх. Об'єкт включатиме зону складування відходів(полігон ТПВ), де здійснюється прийом ТПВ після вилучення ресурсоцінних компонентів, складування відходів, ущільнення та ізоляція, а також господарську зону, що складається із зон виробничого та адміністративно-побутового призначення.

Проектна потужність сміттєсортувального комплексу - 130 тис т/рік. Розрахунковий термін експлуатації — 21,5 рік.

Наразі ТОВ "Інтеройл сервіс" з ініціативи Департаменту житлово-комунального господарства ЛОДА та за фінансової підтримки Програми Розвитку ООН в Україні проводить оцінку впливу на навколишнє середовище планової діяльності, яка передбачає будівництво Центрального об'єкта поводження з відходами у Луганській області.

Зазначено, що за результатами аналізу екологічних та економічних умов, будівництво об'єкта з переробки сміття доцільне саме на ділянці у Лисичанську.

У документі повідомляється, що Центральний об'єкт поводження з відходами планується як спеціалізований об'єкт комунального господарства, де здійснюватиметься приймання, сортування твердих побутових відходів населених пунктів області, контрольоване складування обсягів побутових відходів після сортування, також передбачається отримання, збір, транспортування, підготовка та утилізація звалищного газу (біогазу).

В якості альтернативних майданчиків розглядалися ще дві ділянки - у районі села Боровеньки під Сєвєродонецьком і проммайданчик на околиці Рубіжного.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка