У Латвії встановлюють контейнери для збору текстильних відходів

У вересні у Ризі, Тукумсі, Марупському та Бабитському краях встановлять контейнери для окремого збору одягу, взуття, сумок та інших текстильних виробів.

Пілотний проект з сортування текстильних відходів реалізують компанії SIA "Eco Baltia vide" і AS "Latvijas Zalais punkts", передає lsm.lv

Перші 20 контейнерів вже встановили, їх розташування можна подивитися на карті. Сортуватимуть текстиль у Тукумсі, де у даний момент встановлюють спеціальне обладнання.

У контейнери для текстилю заборонено викидати ганчірки для прибирання та забруднені хімічними речовинами, а також мокрі предмети.

У рамках проекту планують збирати дані, які матеріали найчастіше викидають жителі вищезазначених населених пунктів і в якому обсязі. Наразі є домовленості про переробку текстилю, але назву фірми не розкривають.

"З 2020 року по 2025 рік планується збільшити число контейнерів, щоб загалом у Латвії була встановлена тисяча контейнерів, - зауважив Яніс Айзбалтс, Eco Baltia vide. - Це буде досить велике покриття, щоб кожен латвієць мав можливість сортувати текстиль".

Досі текстиль, викинутий у сміттєві контейнери, потрапляі на полігон, його ніхто не переробляв і не сортував. Однак є підприємства, які привозять з інших країн велику кількість текстилю і сортують його, щоб продати іншим державам. Приміром, HBTextiles купує одяг в Англії, а сортує його в Латвії, оскільки це дешевше. Одяг високої якості потрапляє у латвійські секонд-хенди, "середнє" продають в Африку, речі низької якості - в Пакистан, а пошкоджене викидають.

"Сортуємо 80 тонн одягу у місяць, з яких 700-800 кг потрапляє у сміттєві контейнери за мінусом пакувальних матеріалів - пластикових мішків, які передаємо на вторинну переробку,  - каже представник фірми Крістап Лепсіс. - На смітник йде 400-500 кг одягу щомісяця".

Латвійці нерідко передають одяг на благодійність, наприклад, Червоний хрест у Латвії. "На жаль, культура пожертвувань в Латвії не в найкращому стані, оскільки 40-50% пожертвуваних речей доводиться утилізувати, оскільки вони не підходять для подальшого використання, - зазначив генсекретар Червоного Хреста у Лавії Улдіс Лікопс. - Одночасно зі словами подяки за пожертви ми закликаємо оцінити можливість подальшого використання речей - перш ніж їх жертвувати".

За словами директора Latvijas Zalais punkts Каспара Закулиса, у Латвії імпорт одягу в 2017 році склав 27 тис. тонн, у тому числі 42% секонд-хенд. "У світі 20% одягу передається на переробку, і Латвії теж пора задуматися над цим питанням, - наголосив він. - У нашій країні за рік на полігони потрапляє 40 тис. тонн текстильних відходів, які заривають у землю".

Директива ЄС передбачає, що з 2025 року потрібно забезпечити окремий збір текстильних відходів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка