У Києві запустили тестову версію онлайн мапи велосипедної інфраструктури

У столиці анонсували тестову версію мапи велосипедної інфраструктури Києва: цифровий сервіс з відкритими даними на базі інформаційно-аналітичної системи «Майно». Мапу створили з метою збору і обліку даних про вже наявну велосипедну інфраструктуру столиці в єдиному цифровому інформаційному реєстрі.

Веломапа — спільний проект ініціативи Kyiv Smart City та громадської організації «Київ — Велосипедне місто». Ресурсом зможуть користуватися як кияни, так і міська влада. Оскільки зараз інформації про умови пересування велосипедистів столицею обмаль, впродовж 2017 року команда дослідників займалася пошуком та класифікацією вже наявних міських об’єктів велоінфраструктури, щоб проінформувати киян про актуальний стан велосипедної ситуації у місті.

«Ми ретельно нанесли на мапу велодоріжки та велосмуги, рекреаційні маршрути з ґрунтовим покриттям дороги, а також смуги громадського транспорту, де дозволено рух велосипедом. Також позначили будівлі з велосипедними парковками, кафе, ресторани, магазини, бізнес-центри, навчальні заклади, парки, сквери та житлові споруди. І зараз ми акцентуємо увагу на побудові нових велодоріжок та розширенні мережі веломаршрутів».

Минулорічне дослідження показало, що у Києві сумарна довжина велосипедних доріжок і велосмуг становить 58 км. Загальна довжина смуг громадського транспорту, де дозволено рух на велосипеді — 12 км. Також у місті налічується 456 локацій з облаштованими велосипедними парковками. Дослідними вивчили направлення цих локацій і з’ясували, що виші, музеї, галереї тощо зараз не бачать велосипедистів своїми потенційними відвідувачами. Так само, як і бізнес-центри, готелі, багатоповерхівки. Зібрані дані планують використовувати для аналізу, виявлення закономірностей та напрямків розвитку, а також для ухвалення рішень щодо велосипедної інфраструктури міста.

«Мапа стане в пригоді не лише для містян, але й для проектувальників, забудовників, інженерів, громадських активістів, всіх, хто прагне змінити місто на краще».

Цього року стартує нове дослідження, яке дозволить отримати актуальну картину стану розвитку велосипедної інфраструктури та оновити дані.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка