У Києві запровадили перший в Україні енергосервіс для багатоповерхівок

У Києві вперше в Україні уклали договір з впровадження енергоощадних заходів у багатоповерхівці через механізм енергосервісу.

Пілотний проект буде реалізовано у Житлово-будинковому кооперативі "Політехнік", передає municipalenergy.org.ua.

Згідно з енергосервісним договором, у багатоповерхівці модернізують тепловий пункт, встановивши, зокрема, автоматизовану систему моніторингу температури та погодного регулювання SynergyData, яка передбачає щогодинний аналіз ЕСКО-компанією показників споживання тепла. 

«Якщо на радіаторах є регулювальні вентилі та мешканці ними користуються, система це також врахує, - пояснюють фахівці. - На основі зібраних даних відбуватиметься регулювання подачі теплоносія у систему, враховуючи економію та комфорт у приміщеннях».

Як піонер енергосервісу у житлових будинках ЖБК "Політехнік" отримав суттєву підтримку Київської міської влади. За умовами договору, модернізація теплопункту включатиме в себе модуль системи опалення. Однак захід буде ефективнішим за умови встановлення також модулю гарячого водопостачання, який кооператив отримає від столичної влади у подарунок.

ЖБК «Політехнік» було обрано з близько двох десятків багатоповерхівок, мешканці яких виявили намір утеплюватись у 2017 році. При відборі враховувалися як технічні параметри будинку, так і організованість та договороспроможність співвласників.

«Енергосервісний договір дозволяє в умовах постійного зростання тарифів впровадити енергоощадні заходи та сплачувати за роботи в розстрочку, - пояснюють експерти. – Кошти у модернізацію будинку і його інженерних мереж вкладає приватний інвестор - енергосервісна компанія (ЕСКО), яка розраховує повернути інвестиції через декілька років - тому далеко не кожен будинок може розраховувати на залучення приватних коштів для утеплення».

Як зазначає експерт з енергосервісу, радник голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Олексій Корчміт, модель фінансової взаємодії проста: виплати здійснюються виключно з економії, досягнутої за рахунок впровадження енергоефективних заходів. 

«Якщо економія не досягається, це проблеми ЕСКО, а якщо перевищує очікування - співвласники можуть прийняти рішення збільшити розмір внеску, щоб швидше розрахуватись з інвестором, - пояснює фахівець. - Після закінчення строку договору обладнання переходить у спільну власність мешканців будинку, щоправда, разом із зобов'язаннями щодо його обслуговування - адже інвестор забезпечує сервіс тільки протягом дії ЕСКО-договору».

Перший в Україні енергосервісний проект у багатоквартирному будинку буде реалізований завдяки спільним зусиллям мешканців, бізнесу і влади.

Проект зі впровадження енергосервісу у житловій сфері започатковано програмою "Створення енергетичних агентств в Україні" німецького агентства Deutsche Gesellschaft f"ur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у співпраці з Київською міською державною адміністрацією та громадською спілкою Муніципальна Енергія.

Для будинків, у яких створено ОСББ або ЖБК, енергосервіс виступає альтернативою державній та муніципальній програмам "теплих кредитів". Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка