У Києві плануюють вікрити екоцентр з «сонячним» чаєм та «зеленими» іграми

У Києві мають намір відкрити інтерактивний освітній Центр сталого розвитку GreenHouse, в якому можна буде приготувати чай з використанням енергії сонця та пограти у екологічні ігри.

Екоцентр облаштують на місці старої теплиці у Національному ботанічному саду ім. М.М. Гришка. передає WWF.Panda.org.

Приміщення буде зведене з використанням сучасних технологій і дозволить зменшити негативний вплив на довкілля. Майбутні відвідувачі зможуть не тільки на власному досвіді пересвідчитися у ефективності «зелених» технологій будівництва, а й дізнатись про відновні джерела енергії, які зменшують негативний вплив на довкілля та допомагають заощаджувати кошти у побуті та промисловості, про управління та утилізацію відходів, про підвищення родючості ґрунтів та зменшення забруднення води та повітря у сільському господарстві, про вплив змін клімату на Україну та природні процеси, які забезпечують здатність екосистем підтримувати життя людства.

Екоцентр буде розділений на три зони: соціальну, економічну та екологічну. Зокрема, у червоній Економічній зоні будуть представлені діючі моделі вітряка, сонячної панелі, теплового насосу та інших сучасних екопристроїв.

Передбачається, що GreenHouse стане місцем проведення освітніх та інформаційно-просвітницьких заходів для школярів, студентів та всіх відвідувачів ботанічного саду. Експонати зацікавлять молоді родини, природоохоронні та екологічні установи, спільноти та організації, запевняють ініціатори.

Загалом проект покликаний сформувати в українців більш усвідомлене та дбайливе ставлення до природи.

Як зазначає координатор проекту Олександр Баськов, охорона довкілля може бути цікавою та надихати на дії.
«У нашому центрі можна буде весело та корисно провести час разом з родиною, - розповідає він. – Всі бажаючі зможуть пограйти у гру «Екологічний слід», щоб дізнатися про свій особистий вплив на Планету, взяти участь у розв'язуванні екозавдань, пройти тематичний квест, приготувати чай, використовуючи сонячну енергію, дізнатись про вирішення глобальних проблем та навіть спробувати побудувати «зелене» місто майбутнього».
Екоцентр розташується на площі у 200 м2. «Наразі повністю демонтована будівля старої теплиці, розроблена проектно-технічна документація, облаштований фундамент, теплоізоляція та гідроізоляція, укладені труби системи опалення, - розповідають ініціатори проекту. – На даний момент дуже потрібні кошти на зведення стін».

Зараз ініціатори проекту намагаються зібрати необхідні кошти у рамках кампанії "Цеглинка для майбутнього», запущеної на Спільнокошті. Кожен бажаючий може зробити внесок від 100 гривень та увічнити своє ім'я на стінах GreenHouse. В разі успіху Екоцентр відкриється восени наступного року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка