У Києві встановлять 27 нових пунктів моніторингу якості повітря

У Києвістворять мережу з 27 постів моніторингу якості повітря, обладнаними сучасними газоаналізаторами.

Нові пункти спостереження встановлять в рамках Концепції впровадження та обслуговування функціонування муніципальної системи моніторингу навколишнього природного середовища, яку розглянули в ході засідання Постійної комісії Київради з питань екологічної політики, передає znaj.ua

Нинішня система, яка складається з 16 постів, застаріла - вона не працює в режимі онлайн і не дозволяє оперативно виявляти складні ситуації, що виникають в тій чи іншій частині міста.

"У минулому році ми провели дослідження атмосферного повітря в Києві: до процесу були залучені Центральна геофізична обсерваторія, фахівці українських підприємств і європейська компанія, яка має сертифіковане референтне обладнання, - розповідає заступник начальника Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Савченко. - На підставі цієї роботи була розроблена концепція побудови системи референтних постів муніципального моніторингу стану атмосферного повітря в столиці".

Нова система відповідатиме вимогам європейських директив і надасть можливість забезпечити безперервний контроль за концентрацією шкідливих речовин в атмосферному повітрі, щоб об'єктивно і вчасно визначати небезпечну екологічну ситуацію і мінімізувати негативний вплив.

"Нові пости моніторингу якості повітря дозволять приймати важливі рішення щодо майбутніх забудов, - пояснює Олександр Савченко. - Де є навантаження на повітря, можливо, там потрібно розвести транспортні потоки, збільшити кількість електричного транспорту, обґрунтовано збільшити розмір зелених зон".

Концепція також передбачає придбання мобільної лабораторії з необхідним обладнанням для оперативного сканування забруднень повітря при виїзді на місце подій.

Нововведення планують запровадити у 2020 році.

"Ми повинні бачити реальну картину, а не покладатися на дані громадських організацій, які ставлять вимірники, які не є ліцензованими, після чого виникає суспільний резонанс, - - підкреслив голова Постійної комісії Костянтин Яловий. - А так у нас будуть чіткі відповіді, ліцензована система і розуміння ситуації».

Наступним кроком має стати розробка чіткого бюджетного запиту, який буде направлений до виконавчого органу. «Потрібно звернутися до київського міського голови Віталія Кличка з проханням дати доручення відповідному структурному підрозділу знайти кошти на нову муніципальну систему моніторингу", - зазначив Костянтин Яловий.

Україна взяла зобов'язання щодо дотримання вимог європейських норм, зокрема і директив, що регламентують проведення досліджень атмосферного повітря.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка