У Києві відкрили вулицю з «розумним» освітленням та електрозаправками

У Києві відкрили першу в країні ділянку «розумної» вулиці протяжністю 100 метрів.

Салютна-2-В отримала низку електронних систем і рішень, покликаних підвищити комфорт і безпеку для жителів міста в рамках міської ініціативи Kyiv smart city, передає Сегодня.

Вулиця має безкоштовний Wi-Fi, «розумне» освітлення, дві електрозаправки, прокат велосипедів та сухий фонтан.

За попередніми підрахунками, «розумне» освітлення, яке змінює інтенсивність освітлення в залежності від часу доби і наявності людей або автомобілів на вулиці, дозволить заощадити від 40% до 80% електроенергії.

Також на вулиці встановлені різнокольорові баки для роздільного збору сміття, 12 міських камер відеоспостереження, що підвищать рівень безпеки жителів навколишніх будинків. Одна з відеокамер має функцію розпізнавання облич людей і номерів автомобілів.

На Салютній є виділена смуга для велосипедистів і ролерів, лавочки сонячних панелях для підзарядки мобільних гаджетів, кнопка екстреного виклику поліції.

Крім цього, на вулиці встановили першу стаціонарну станцію моніторингу якості повітря в рамках проекту Managing Air Quality. Датчик на Салютній буде аналізувати повітря за 8 різними показниками: формальдегід (CH₂O), діоксид азоту (NO₂), чадний газ (CO), кисень (O₂), вуглекислий газ (CO₂), температура, вологість і атмосферний тиск. Сьогодні контроль якості повітря в усіх районах столиці здійснюється завдяки мобільній лабораторії, яка щодня збирає і аналізує зразки повітря, публікуючи дані онлайн.

Ділянку «розумної» вулиці планують використовувати як тестовий майданчик для інших «розумних» міських систем. Українські розробники зможуть протестувати свої рішення у реальних міських умовах, щоб доопрацювати їх у разі потреби ще до фактичного запуску в комерційну експлуатацію.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка