У Києві відкрили першу енергоефективну та «розумну» школу

У Києві, на житловому масиві Осокорки, збудували енергоефективну та «розумну» школу.

У будівлі будуть розміщені новостворена початкова школа № 334 та ліцей «Інтелект», передає kyivcity.gov.ua

«Інженерні системи школи обладнані системою автоматики, а управління ними здійснюється за принципом «розумного будинку», - розповів перший заступник голови КМДА Микола Поворозник. - Управління систем будівлі здійснюється із єдиного центру і автоматично регулюється залежно від розкладу занять та зовнішніх природних факторів: якщо в окремому приміщенні не проводяться заняття, зменшується подача повітря та тепла, якщо сонце освітлює східний фасад, то у приміщення, розташовані на сході, подається менше тепла, ніж в інші, освітлювальні прилади у класах автоматично змінюють яскравість залежно від наявного природного освітлення у приміщенні, а система вентиляції обладнана рекуператорами тепла дозволяє тримати у класах комфортну температуру».

На додачу, у новій школі встановили систему геотермальних теплових насосів, які використовують тепло землі для обігріву будівлі і роблять систему опалення повністю автономною та незалежною від традиційних постачальників тепла.

Енергозберігаючі технології дозволяють удвічі знизити споживання тепла в школі та забезпечать енергоефективність будівлі на рівні класу А, зауважив Микола Поворозник. «Школа буде повністю енергонезалежною і, за підрахунками експертів, зможе зекономити на споживанні теплової енергії за 10 років понад 15 млн гривень», – наголосив він.

На додачу, нова школа на Осокорках дозволить проводити освітній процес у максимально комфортних умовах, зазначив перший заступник голови КМДА. «Будівля побудована та оснащена відповідно до принципів Нового освітнього простору – мотивуючий простір та креативність, технологічність, енергоефективність та інклюзивність, - розповів чиновник. - Початкова школа відповідає усім вимогам Концепції «Нова українська школа»: закуплено одномісні різнокольорові парти-трансформери з регулюванням висоти для кожного першокласника, сучасні шафи, необхідне мультимедійне обладнання, окрім навчальних класів, є спеціалізовані лабораторії, комп’ютерні класи, лінгафонні кабінети, класи образотворчого та музичного мистецтва, спортивні зали, актова зала зі звуковим та світловим обладнанням, ігрові майданчики, танцювальна студія, бібліотека, радіовузол, медичний блок із процедурним та терапевтичним кабінетами, а також кабінет психолога і соціального педагога».

Загалом школа укомплектована із розрахунку на 1,5 тис. учнів, а розрахована на 36 класів – майже 1100 учнів.

Будівля школи пристосована до потреб маломобільних груп, встановлено ліфти, пандуси та заїзди.

Особлива увага приділятиметься питанню безпеки. Територія школи огороджена і знаходиться під постійним контролем. Встановлено камери внутрішнього та зовнішнього відеоспостереження. Уся інформація із них зберігається на сервері протягом місяця. Також працюють системи охоронної сигналізації та протипожежного захисту.

Будівництво школи-довгобуду відновили у 2017 році.  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка