У Києві та Харкові розробили мапу пунктів прийому відходів

У Києві та Харкові розробили інтерактивну мапу пунктів прийому використаних батарейок, люмінесцентних ламп, градусників, макулатури, пластику, скла і навіть ганчір’я.

Проект, який реалізує видання «Велика Епоха», покликаний залучити мешканців мегаполісів роздільно збирати тверді побутові відходи та повертати їх у господарський обіг.

Відтепер кожен киянин і харків'янин може знайти найближчий пункт прийому придатного для вторинної переробки непотребу і зробити свій посильний внесок у захист довкілля, скориставшись інтерактивною мапою «Куди в Києві здати відходи» або «Куди здати відходи у Харкові».

Як зазначає один з координаторів проекту Євген Довбуш, стан екології, згідно з цьогорічним дослідженням, турбує 87% українців, 95% з яких готові долучитися до охорони навколишнього середовища. Таким чином виникла ідея розробити для небайдужих городян просту у використанні карту, яка надаватиме інформацію про пункти прийому ТПВ, говорить активіст.

Інформацію про підприємства, які збирають вторсировину: пластик, поліетилен, шини, макулатуру, старі непотрібні речі, такі як одяг, взуття, сувеніри та іграшки – ентузіасти знайшли у відкритому доступі і розмістили її на мапі міста. Відтак, натиснувши на конкретний пункт, можна дізнатися адресу, телефон, час роботи та назву підприємства, яке займається цією діяльністю, розповідає Євген Довбуш, зауважуючи, що дані потребують уточнень.

Приміром, на київській мапі нанесено кілька «шарів»: помаранчеві «будиночки», які зазвичай приймають макулатуру, пластик, ганчір’я, склобій, шини та пляшки і належать компанії «Київміськвторесурси», іконки у вигляді батарейок, комп'ютерів, а також позначені місця, куди можна здати ртутні енергозберігальні лампи, термометри, скляні пляшки та інші види відходів. Список місць постійно збільшується.

Примітно, що у Харкові одяг, взуття, книги, сувеніри та іграшки можна здати у благодійний магазин «Шафа добрих речей», який 80% речей передає благодійним організаціям, а 20% — виставляє на продаж за доступними цінами. Виручені від продажу гроші передають благодійним фондам і організаціям.

Інтерактивна мапа, створена спочатку для Києва, виявилася дуже актуальною. За словами Євгена Довбуша, за півтора місяці її проглянуло більше 100 тисяч чоловік. Тоді було вирішено розширити екопроект і на інші великі міста України, зокрема, на Харків.

«Жителі Першої столиці активно уточнювали необхідну інформацію по пунктах у надісланих коментарях, - згадує активіст, сподіваючись, що проект не залишить байдужими і харків’ян. Вся уточнююча інформація перевіряється і відображається на карті.

Євген Довбуш визнає, що навіть знаючи місцезнаходження пунктів вторсировини не всі городяни кинуться розвозити в різні кінці міста пластикові пляшки, батарейки і шини. «У коментарях люди пропонують встановити контейнери для роздільного збору сміття у кожному дворі або, наприклад, недалеко від станцій метрополітену, - пояснює активіст. – Звичайно простіше розкладати заздалегідь відсортоване сміття у різні ящики недалеко від будинку або по дорозі на роботу, а по пунктах щоб його розвозила спеціальна машина. Однак втілити у життя цю ідею може лише місцева влада під натиском небайдужих городян».

Сьогодні більшість українців і особливо мешканців мегаполісів усвідомлює необхідність утилізації на спеціальних підприємствах таких небезпечних відходів, як батарейки, акумулятори, люмінесцентні лампи і градусники. Одна викинута у смітник батарейка може стати причиною забруднення 400 літрів води.

Не менш небезпечні для навколишнього середовища й пластикові пляшки, які розкладаються понад 200 років. До того ж, на виробництво пластикової пляшки об'ємом 1 л знадобиться не менше 3 л води.

До кінця 2015 року організатори проекту планують створити інтерактивну мапу пунктів прийому відходів для Львова, Дніпропетровська та Одеси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка