У Києві на даху бізнес-центру відкривається коворкінг-майстерня - Артіль "Т"

У Києві відкрилося достатньо коворкінгів, де можна спокійно попрацювати за комп’ютером попиваючи каву. Але що робити людям, які хочуть попрацювати не з комп’ютером, а з паяльником або з молотком? Саме для задоволення таких потреб у Києві відкривається нова коворкінг-майстерня, яка працюватиме по принципу артілі.

Така форма об'єднання людей як артіль відома давно. Ще в 1920 – 1930-х роках на території України існували т. з. побутові артілі теслярів, лісорубів тощо.

А що собою являтиме новостворена Артіль «Т» та чим вона відрізняється від звичайних коворкінгів нам розповів засновник проекту Антон Малов.


Для кого це місце?

- Це місце для тих, хто усвідомив у собі бажання грати, творити і будувати. Хто вирішив серйозно зайнятися своїм хобі або просто любить дивитися, як інші працюють. Хто вважає свою діяльність унікальною і хоче подати це на гідному рівні. Ось ці люди, я сподіваюся, зможуть значно збагатити або навіть змінити своє життя.

Наприклад, ви любите в'язати спицями, але цього недостатньо, щоб залишити основну роботу. А тут: ілюстратор допоможе вам придумати оригінальний малюнок (що додасть вартість вашому продукту без технологічних ускладнень), програміст - автоматично розрахує петельки і витрату ниток, дизайнер - допоможе зробити упаковку та рекламу ... і ось ваше хобі вже стало брендом.


Чому саме артіль?

- Я з дитинства щось майстрував, з дідусем, з татом, з друзями. У мене багато своїх інструментів і мені завжди хотілося щось поліпшити. Це дуже цікаво! І я помітив, що не тільки мене - у всіх є роками нереалізовані мрії що-небудь зробити: зв'язати шарф, сколотити табуретку, спаяти світломузику. І зараз це стало просто, як ніколи. Але де знайти інструменти і місце? У нашій країні один варіант - купити все самому і розкластися на кухні або орендувати гараж.

Ті люди, яким вистачає мотивації, грошей і часу все-таки почати свою справу, стикаються з безліччю інших проблем: їм треба терміново стати трохи бухгалтером, дизайнером, вивчити ринок, навчитися продавати і т д. Хоча їм всього лише хотілося спокійно займатися своєю справою.

Ось чому артіль! ;) Місце, де майстри найрізноманітніших напрямків можуть займатися своєю справою, а для всього іншого знайти рішення і помічників. 

Взагалі, про це місце легше говорити в категоріях "можливості", а не "послуги". Будь-які проблеми - це просто постановка задачі, тому, у нас можливо все;)


Як це "все"?

- Все навколо нас кимось зроблено і, порівняно, давно. Тобто те, що раніше було для когось подвигом, ви можете не тільки зробити по-своєму, а й поліпшити! Одяг, спортивне обладнання, електроніка, меблі - що з цього, як вам здається, складно зробити? А якщо зробити значно краще - то це початок хорошого бізнесу, квиток на кікстартер або прототип для венчурних інвесторів. Зараз є широкий вибір, що поліпшувати і якраз з'являється на це попит.


А якщо у цього гіпотетичного майстра вже є місце, інструменти і клієнтська база? Чому в Артілі «Т» буде краще?

- Часто люди навіть не підозрюють про можливості, які їх оточують. Не здогадуються, що на їхні запитання вже готові прості відповіді. Що поряд з ними є люди, які можуть значно урізноманітнити їхній продукт, вивести його на новий рівень. Адже в Артілі поряд з вами буде безліч фахівців з різних сфер, яких об'єднує головне - бажання покращувати світ.

До того ж, «Т» - це ще й шоу-рум для вашої діяльності. Всі відвідувачі будуть бачити вашу продукцію, зможуть спробувати, поставити запитання, залишити індивідуальне замовлення, замовити партію. Самостійно такого ефекту синергії досягти складно.


Чи буде щось цікаве для людини, яка не має намірів ставати резидентом?

- Якщо ви до нас зайдете, нічого заздалегідь не запланувавши, то як мінімум зможете смачно пообідати в грецькому ресторані або випити кави в будь-якій точці Артілі, підглядаючи за роботою наших майстрів. У нашому магазині можна придбати щось з продукції наших резидентів, інструменти, які вам сподобалися або замовити послугу. Також ви можете потрапити на різні майстер-класи та семінари, які у нас проходять: це можуть бути заняття з тай-чи, кераміки чи театральна п'єса, концерт або вечірка. 

Для того, щоб спеціально відстежувати наші події за своїми інтересами, потрібно стежити за нашою сторінкою у Facebook, хоча мені, наприклад, подобається ефект спонтанності, коли приходиш і раптом виявляєш цікаве дійство. Ми хочемо репутації місця, де постійно відбувається щось цікаве, коли б ти не прийшов.


Скільки коштуватиме місячний абонемент для резидентів?

- У середньому по Києву абонемент коштує 1700-3000грн. Ми орієнтуємося на 2500. Все таки у нас серйозні інструменти, унікальний список можливостей, ну і вигляд, звичайно. У нас найкращий краєвид в Києві;) Хто зараз купує абонемент на листопад - отримує доступ до кінця жовтня у подарунок.


До речі, а чому ви обрали саме це місце розташування для Артілі? Вас не лякає відсутність метро?

- Ось на рахунок метро - я не хвилююся. Ми знаходимося на жвавому проспекті, звідки є транспорт у всі ключові точки міста. Відгуки гостей найпозитивніші. Як тільки людина потрапляє до нас в Артіль (а ми знаходимося фактично в пентхаусі) місце тут же зачаровує, в чому, звичайно, чимала заслуга відкритої тераси. 

Тим більше що ми зараз спостерігаємо тенденцію децентралізації бізнесу, люди замислюються про розвиток свого району, замість прагнення перебратися до центру. Солом'янський район, вважаю, недооцінений: тут багато корінних жителів, величезний приватний сектор (а це потенційні замовники розумних будинків, сонячних батарей, і т д), кілька ВНЗ і при цьому інфраструктура тільки починає налагоджуватися.


Ви сказали що про метро не хвилюєтеся. А про що хвилюєтеся?

- Можна сказати про суспільство в цілому, про мої очікування від людей. Наперекір теперішньому культу споживання - ми пропагуємо культ творення. Замість думки «де купити», потрібно думати «як зробити». Замість згоди і смиренності - бажання перевірити, поліпшити і поділитися. Ось такі абстрактні хвилювання ;)


Чи є у вас перші резиденти та чим вони займаються?

- Так, перші - найсміливіші. До нас переїжджає колектив «БігІдея» та їх проект «Спільнокошт». Для нас є дуже важливим таке сусідство, адже ми будемо корисні один одному: ви прийдете сюди з ідеєю, а поруч ті, хто вже котрий рік допомагає знаходити фінансування і ці ідеї втілювати. ;) Також колектив «Greencubator», які організовують фестивалі TeslaCamp та енергетичні хакатони; студія "FlyCam", які проектують та виробляють октокоптери для зйомки відео; команда "Хіпстер Сіті" проектує тут розумне місто під Києвом; а через тиждень починає свої лекції «Зелена школа». Є тренера цигун / йоги / тай-чи, які проводять заняття на відкритому повітрі з видом на аеродром. Концерти та вистави у нас теж проходили, як індивідуальна діяльність майстрів.


Як ви бачите Артіль через кілька років? Які у вас плани?

- Я опишу ситуацію, при якій буду задоволений, а як буде насправді - подивимося.

У процесі природного відбору, у нас збирається до ста постійних резидентів. У кожного своє приватне унікальне робоче місце, продукт і заняття. Паралельно запускаються великі проекти і вирішуються комплексні завдання всім колективом артілі. Також, якщо все піде добре, ми плануємо відкривати філії в інших містах. Кожна школа повинна по-новому подивитися на кабінет праці ;) 


Для справки: 

Артіль "Т" знаходиться на проспекті Червонозоряному 56/21а, деталі - на оф.сторінці.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка