У Києві можуть з’явитися пункти муніципального велопрокату

Система муніципального велопрокату Nextbike таки добралася до Києва. Минулого тижня у столичному виставковому центрі відбулася велосипедна виставка, участь в якій прийняла також компанія «Некстбайк Україна». Під час виставки представники компанії зустрілися з мером Києва Віталієм Кличко, обговоривши зі столичним очільником можливість реалізації проекту в Києві. Домовилися про організацію найближчим часом спільної робочої групи і проведення консультації з даного питання, а також створення плану побудови муніципального прокату велосипедів в Києві, повідомляє прес-служба національного прокату велосипедів Veliki.ua

Проект муніципального прокату Nextbike вперше з’явився у Німеччині в 2004 році. Влітку цього року перші п'ять станцій з 55 велосипедами запрацюють у Львові. На даний момент система прокату велосипедів Nextbike працює в 14 країнах світу і продовжує розширюватись.

2.jpg

Система працює наступним чином. Термінали з велосипедами розставляють по місту. Вони повністю автоматичні і працюють від сонячної батареї. Оплата прокату проводиться за допомогою банківської карти, мобільного телефону або заздалегідь купленого абонемента. Кожен велосипед оснащений GPS-навігацією, що ускладнює намір його викрадення. 

Безпосередньо тарифи за користування системою поки знаходяться на стадії обговорення. Ймовірно місячний абонемент може коштувати від 120 до 160 грн, річний близько 800 - 1000 грн. 

4.JPG

Встановлення 5 станцій прокату у Львові відбулося за кошти спеціального гранту, виділеного програмою співпраці Німецького уряду. Розширення ж проекту повинно проводитися за рахунок додаткових інвестицій. Проте у компанії наголошують, що у просуванні подібних муніципальних прокатів на території України зацікавлений ряд компаній, організацій і приватних осіб, імена та назви яких поки що не розголошують. З цими компаніями зараз обговорюється фінансові пакети, достатні для запуску проекту не на 5-ти станціях, а відразу на 20, з розширенням мережі прокату до 50 станцій протягом 5 років, залежно від успіхів проекту. 

Крім того, окрім «великих грошей» (біля 750 000 Євро) в проект можуть увійти і невеликі точкові інвестиції. Наприклад, пару готелів та торгових центрів також виявили бажання розмістити поряд з собою станції прокату. Розміщення прокату поруч з готелем або торговим центром підвищує привабливість комплексів з боку кінцевих клієнтів і відповідно збільшують монетизацію їх основного бізнесу. 

3.jpg

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка