У Києві хочуть облаштувати сквер із громадським городом у вертикальних грядках

У Києві на Подолі хочуть облаштувати сквер із громадським парком, садком, а також городом у вертикальних грядках.

Роботи з благоустрою проведуть у рамках проекту «Самосад», історія якого почалася у 2015 році з об’єднання місцевих мешканців у спільноту «Подоляночка» для приведення до ладу пустира на розі вулиці Спаської та Волоської, передає Хмарочос

Як зазначає місцева активістка Ольга Закревська, оскільки за два роки конструкції занепали, було вирішено зібрати кошти на повноцінний сквер.

«Розробляючи у лютому-березні проект з нашим ландшафтним архітектором Оленою Поппело, бюджет здавався розкішним, а на ділі виявилося, що коштів дуже мало – вистачало на бюджетну доріжку і такий-сякий газон, - пояснює вона. - Допоміг садівничий центр «ДаЛаС», спеціалісти якого порадили інвестувати в дерева і кущі, які продали нам зі знижкою».

Загалом проект «Самосад» буде реалізовано у чотири етапи. Наразі перший з них - вивезення сміття, часткове вирівнювання грунту і посадка дерев – вже пройдено.

На початку травня активісти висадили близько 40 дерев, серед яких клени, граби і липи, сосни і ялини, яблуні, сливи і черешні, а ще 60 кущів дерну для живої огорожі, а мешканці з допомогою комунальних служб вивезли всі конструкції з «Самосаду», окрім лавки навколо дерева, яку два роки тому зробили «Пилорама» і архітектор Сергій Ковальов.

На другому етапі планують прокласти пішохідну доріжку, на третьому - вистелити газон, для якого знадобиться багато машин з землею і регулярний полив, і нарешті на четвертому етапі - створити громадський город у вертикальних грядках та встановити невелику сцену.

Зараз триває збір коштів на весь обсяг робіт: активісти приймають кошти або будівельні матеріали небайдужих подолян та киян, співпрацюють з грантодавцями, шукають спонсорів.

Загалом хочуть зібрати щонайменше 120 тисяч гривень, але на повноцінне облаштування потрібно 200 тисяч гривень. «Плануємо запускати чиленні екологічні та освітні ініціативи для громади, заради якої проект і робиться», – каже Ольга Закревська.

Наразі з авторами проекту "Самосад" активно працює компанія «Міста для життя», яка отримала субгрант від 350.org і наразі планує на території скверу провести «День дій», який покликаний привернути увагу місцевих жителей до проблем змін клімату.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка