У Китаї запустили потужну сонячну станцію, яка продає вироблену електроенергію дешевше за вугільну

У провінції Цинхай на північному заході Китаю ввели в експлуатацію і підключили до енергомережі дві сонячні електростанції потужністю 500 МВт кожна.

Демонстраційні СЕС розташовані у містах Делінха і Голмуд Хайсі-Монголо-Тибетського автономного округу управляються безпосередньо Державним управлінням у справах енергетики, передає Синьхуа

При цьому розташована у Голмуді сонячна станція продає вироблену електроенергію по 0,316 юаня/5 американських центів/за кВт-год, в той час як ціна електроенергії, виробленої вугільними електростанціями, становить 0,325 юаня.

Це безпрецедентний випадок для сонячних електростанцій Китаю, який дає надію на те, що ціни на сонячну електроенергію можуть бути конкурентоспроможними.

За словами заступника голови окружного комітету у справах розвитку і реформ Чень Юаня, дві СЕС можуть щороку генерувати 1,5 млрд кВт-год електроенергії, що допоможе заощадити 478 тис. тонн умовного палива. «Зелена» електроенергія дозволить знизити викиди пилу на 6494 тонни на рік, а також скоротити викиди діоксиду вуглецю і діоксиду сірки», - зазначив він.

Китай прагне збільшити використання поновлюваних джерел енергії, щоб знизити емісію парникових газів і зменшити забруднення повітря, однак поки що енергомережі віддають перевагу більш передбачуваній електроенергії, що генерується вугільними електростанціями.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка