У Кременчуці сконструювали катер на сонячній енергії

Вже з 1 липня у Кременчуці в акваторії Дніпра курсуватиме новий екологічно чистий катер «Білий орел», який працює на енергії сонця. 

Сконструювали транспортну новинку троє друзів-підприємців, які понад рік трудилися над створенням катеру, випробувавши його на хвилях Дніпра цього літа, повідомляє видання «Кременчуцький ТелеграфЪ»

Ідею самого катера вони взяли зі стандартної конструкції самохідних понтонів американського виробництва. Під час розробки проекту підприємці відштовхувались від європейського досвіду, де заборонено використовувати транспорт на бензинових двигунах, які при роботі викидають у воду продукти внутрішнього згорання. 

Саме тому було прийнято рішення по максимуму задіяти сонячну енергію, щоб катер не треба було ставити на підзарядку та використовувати паливо. Для цього майже половину даху покрили сонячними панелями, а на катері встановили потужні акумулятори. 


«Тепер наш понтон може йти на електриці три години у похмуру погоду (швидкість 4-6 км/год), а в сонячну – ще більше. Основний двигун в катері – електричний, проте є додатковий – дизельний, Ruggerini, він має 12 кінських сил, важить 100 кг, використовує – 1.5-2 літри палива на годину (швидкість 10 км/год). Ним користуватимуться вночі, коли закінчиться запас акумуляторів, або при проходженні великих відстаней», - повідомив капітан «Білого Орла» та один з розробників проекту Дмитро Грінченко.


Спочатку на катер витратили 15 тис. доларів США (на той час - це 320-350 тис. грн). Однак весь час щось допрацьовували. Тому оголосити його точну вартість зможуть лише після першого рейсу. 

Фінансово підприємцям допомогли представники Полтавського обласного відділення Спілки Поляків України (саме через це на катері можна побачити герб Польщі). 


Наразі катер готовий до роботи. За одну мандрівку «Білий орел» може перевозити 10-12 пасажирів. Ціна оренди катеру на годину становитиме близько 300 гривень. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка