У Козятині готують до запуску першу наземну сонячну станцію потужністю 30кВт

У Козятині на вулиці Лисенка родина Шкрабаків встановила сонячну станцію потужністю 30 кВт.

132 сонячні панелі, які повернуті на південь і займають площу понад 200 квадратних метрів, розташували на городі, передає kazatin.

«Встановили досить швидко - за два тижні, - розповідає Олександр Шкрабак – син господарів. - Зараз станція в процесі підключення, робляться документи - оформлення документів може тривати більше року!».

Одна сонячна панель коштує 88 доларів, продовжує він, додаючи, що є ще металева конструкція, інвертор, який перетворює постійний струм, вироблений сонячними панелями, в змінний, інше обладнання та матеріали: 1 кіловат потужності коштує майже 1 тисяча доларів.

«Витрати повністю окупляться через 5-6 років», - каже Олександр.

«Влітку у сонячний день станція генерує понад 200 кВт-год, а взимку - лише 5-10 кВт-год, - розповідає він. – За рік СЕС виробляє 30-33 тисячі кВт-год електроенергії, якої вистачить десь на десять-двадцять приватних будинків».

СЕС не боїться дощу і навіть граду середніх розмірів, зазначає Олександр Шкрабак, додаючи їй страшний тільки сніг.

Передбачається, що найпотужнішу у Козятині наземну приватну СЕС запустять в експлуатацію через місяць.

Завдяки приватним СЕС держава стає менш залежною від зовнішніх енергоресурсів, зауважує він. «Менше потрібно купувати газу, вугілля, чи електроенергії, - пояснює Олександр. – До того ж для місцевих електромереж зменшується навантаження на електролінії – де сонячна станція виробляє електроенергію, там вона і використовується».

Домогосподарствам сонячна електростанція дозволяє покривати власне споживання, продовжує він. «Ми перестаємо купувати енергію з енергомережі і при цьому надлишок продаємо в ці ж енергомережі за «зеленим» тарифом, який є значно вищим для того, щоб люди мали можливість окупити вартість обладнання, - зазначає Олександр Шкрабак. - Зараз це 5 грн 50 копійок без ПДВ і військового збору, чистий - 4, 43 грн за кВт-год - це в два з половиною рази більше за встановлену ціну для населення 1,68 грн».

В Козятині Олександр Шкрабак перший встановив приватну сонячну електростанцію потужністю 30 кВт.

Спочатку поставив сонячну станцію потужністю 15 кВт у власному будинку (Київська область, місто Ірпінь), через рік збільшив потужність СЕС – до 30 кВт, а потів переконав і своїх батьків переходити на «сонячну» електроенергію. «Приходили дивитися і сусіди, і працівники з місцевого ЖКГ, - говорить він. – Для міста це позитивно, тому що йде встановлення енергогенеруючих потужностей на території Козятина, розвантажуються енергомережі, місто стає менш енергозалежним».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка