У Копенгагені побудують завод з виробництва водневого палива

У Копенгагені побудують комплекс з виробництва у промислових масштабах «зеленого» водневого палива для автомобільного, морського і повітряного транспорту.

Проект реалізує скандинавська компанія A. P. Moller-Maersk спільно з аеропортами Копенгагена та компаніями DSV Panalpina, DFDS, SAS and Ørsted, передає ПортНьюс

Перша черга виробництва екологічних видів палива буде введена у експлуатацію у 2023 році, включаючи електролізер потужністю 10 МВт, який зможе виробляти поновлюваний водень для автобусів і вантажних автомобілів.

Друга черга проекту передбачає введення в експлуатацію електролізера потужністю 250 МВт до 2027 року, коли буде перша поставка електроенергії з морського вітропарку біля Борнхольма. Ця установка буде об'єднувати виробництво водню з уловлюванням і зберіганням двоокису вуглецю з джерел у районі Великого Копенгагена для виробництва метанолу з ВДЕ для морського транспорту і авіапалива (е-гасу) для сегмента повітряних перевезень вантажів і пасажирів.


Третю чергу проекту планують ввести в експлуатацію до 2030 року, коли потенціал морської вітроенергетики у Борнхольмі досягне проектної потужності і дозволить в свою чергу підвищити потужність електролізера до 1,3 ГВт і вловлювати більш екологічний CO2. Передбачається, що завод буде виробляти понад 250 тис. тонн стійкого палива, яке буде використовуватися на автобусах, вантажних автомобілях, морських суднах і літаках, і дозволить скоротити щорічні викиди вуглецю на 850 тис. тонн.

У разі успішної реалізації проекту виробництво дозволить замістити 5% викопного палива в аеропортах Копенгагена до 2027 року і 30% до 2030 року.

Проект допоможе створити нові робочі місця і виробничо-збутові ланцюжки для зміцнення ролі Данії у якості лідера у сфері екологічно чистої енергетики.

Наукову підтримку проекту нададуть міжнародні Консалтингові групи COWI і BCG, а адміністративну - муніципалітет Копенгагена.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка