У Китаї запустили проект з виробництва рідкого сонячного палива

У Китаї запрацював завод з виробництва метанолу на сонячній електроенергії.

Демонстраційний проект запустила дослідницька група на чолі з професором Лі Джаном з Даляньського Інституту хімічної фізики (DICP) Китайської академії наук, передає renen

Вчені використовували фотоелектричну сонячну електростанцію потужністю 10 МВт для виробництва електроенергії, лужний електроліз води з каталізатором власної розробки для виробництва відновлюваного водню і каталізатор гідрування діоксиду вуглецю для виробництва кінцевого продукту — метанолу, який вони назвали «рідким сонячним паливом».

Виробнича потужність підприємства становить понад 1000 кубометрів водню на годину, а питоме споживання електроенергії менше 4,3 кіловат-годин на кубічний метр H2.

«Це новий спосіб великомасштабного виробництва екологічно чистого рідкого палива з використанням відновлюваних джерел енергії, - заявив професор Лі. - Одна з ключових інноваційних технологій проекту - це ефективний, недорогий і довговічний електрокаталізатор для лужного електролізу».

Іншою інновацією, за даними китайських вчених, є недорогий, високоселективний і високостабільний каталізатор гідрування діоксиду вуглецю на основі оксиду цинку/оксиду цирконію для виробництва метанолу. Пристрій забезпечує синтез зеленого метанолу в обсязі 1000 т/рік. Селективність досягає 98%, а чистота метанолу — 99,5%. Більш того, каталізатор стійкий до отруєння і спікання.

Китайські фахівці будують плани з розширення виробництва до 10000 тонн або навіть 100000 тонн на рік, проте поки не мають детальної бізнес-моделі.

Метанол, вироблений на заводі, можна постачати у хімічну промисловість або зберігати і знову використовувати для виробництва водню.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка