У Китаї запустили перший в країні плаваючий вітрогенератор потужністю 8 МВт

У Китаї ввели в експлуатацію першу у країні плаваючу вітряну турбіну потужністю 8 МВт.

Офшорну вітроенергетичну установку запустила Shanghai Electric, передає offshore-energy.biz

Вітротурбіна потужністю 8МВт має лопаті довжиною 81,4 метра, діаметр ротора становить 167 метрів, а площа обертання - 21 900 квадратних метрів. Установка була випробувана у морському промисловому парку Шаньтоу Хаоцзян.

«Вітрогенератор 8 МВт-167, який використовує технологію "чорного старту", виробляє на 20% більше електроенергії і знижує вартість електроенергії (LCOE) приблизно на 11% у порівнянні з вітряною турбіною 7 МВт-154, - зазначають у компанії. – Розраховуємо отримати максимальну вигоду їх зростаючого сегмента китайського ринку офшорних турбін: до кінця 2025 року плануємо підключити до національної енергомережі установки сукупною потужністю до 26 ГВт". 

Вітроенергетична установка потужністю 8 МВт стала результатом укладеної у березні 2018 року угоди з Siemens Gamesa Renewable Energy (SGRE). Турбіна потужністю 8 МВт стала результатом угоди, підписаної з Siemens Gamesa у березні 2018 року, яка дає Shanghai Electric ліцензію на виробництво і продаж офшорних машин SGRE 8.0-167 на китайському ринку.

Shanghai Electric також вивчає рішення, що поєднують в собі інтегровані енергетичні системи на основі відновлюваних джерел енергії, такі як вітер, сонячна енергія та системи зберігання енергії, а також промисловий Інтернет речей 5G+.

Демонстраційний проект інтегрованого рішення включає в себе морську вітряну турбіну потужністю 4 МВт і фотовольтаїку потужністю 2,42 МВт на даху. Він також включає в себе накопичувач енергії, зарядне обладнання потужністю 2 МВт-год, набір інтелектуальних систем управління навколишнім середовищем будівлі, промисловий Інтернет речей 5G+, центр управління мікрогридами і систему управління енергією, а також всі інші елементи.

Пілотний проект інтегрованого екологічно чистого енергетичного рішення також включає плаваючу вітрову установку 4 МВт і встановлювані на даху будівель сонячні панелі потужністю 2,42 МВт. Проект також включає енергоакумулюючу установку, зарядне обладнання потужністю 2 мВт/год, комплект інтелектуальної системи управління внутрішньої атмосфери в приміщеннях, промисловий Інтернет речей 5G+, центр управління мікромережею, систему енергетичного управління та інші елементи.

Рішення було адаптовано під природні умови, характерні для Азіатсько-Тихоокеанського регіону з частими тайфунами, тропічними штормами та іншими стихійними лихами, які можуть завдати значної шкоди електромережевій інфраструктурі і навіть стати причиною аварійних відключень електроенергії. Саме тому для операторів електроенергетичних систем особливе значення має можливість відновлення роботи мікромереж після таких аварійних ситуацій. Завдяки наявності функції "холодного пуску", вищеописане смарт-рішення гарантує стабільне функціонування промислового парку.

В якості допоміжного джерела енергії команда фахівців Shanghai Electric використовувала літієві батареї, за рахунок чого система перетворення енергії отримала здатність самостійно регулювати напругу і частоту струму в межах еталонних значень. Після переходу в холостий режим турбіна 8 МВт синхронізується і підключається до шини мікромережі. Після досягнення мінімально допустимої швидкості вітру турбіна починає виробляти енергію. Надалі обслуговуючий персонал може збільшувати навантаження без шкоди для загального показника частоти, виводячи таким чином турбіну на повну потужність. Завдяки повній готовності турбіни 8 МВт до мережевого підключення і відмінному центральному контролеру мікромережі (MGCC), весь процес підключення до енергомережі відбувається без створення будь-яких перешкод.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка