У Китаї встановлять сонячні панелі на охолоджувальних баштах теплових електростанцій

У Китаї на трех теплових електростанціях потужністю 1,76 МВт (Уцзін), 3,52 МВт (Датун) і 1,82 МВт (Хамі) вертикально встановлять фотоелектричні модулі на градирнях - баштах для охолодження води атмосферним повітрям.

Об’єкти для сонячних проектів відібрали дослідники у шведському університеті Мелардален (Mälardalen) і у ряді китайських університетів, які розробили концепцію обертового пристрою для вертикального розташування модулів, передає renen

Система може обертатися як навколо своєї осі, так і навколо градирні, стежачи за сонцем, проте пропонуються чотири конфігурації, серед яких також і фіксоване розміщення. Система дозволяє завжди зберігати положення сонячних панелей перпендикулярно сонячним променям через здатність обертатися навколо своєї осі.

Найбільш оптимальним варіантом є використання однієї шостої частини зовнішньої поверхні градирні під фотоелектричні модулі, встановлені під кутом нахилу від 60° до 90°.

При цьому простір між сонячними панелями має становити 20% від загальної площі сонячної електростанції. Наприклад, на тепловій електростанції в Уцзіні сонячна установка займе загальну площу 4676,8 квадратних метра при розгортанні 2405 панелей потужністю 365 Вт.

Перевага підходу полягає в економії земельних ресурсів, що особливо важливо для густонаселених країн, близькості об'єктів до центрів споживання і існуючої електромережевої інфраструктури. Все це разом покликане забезпечити хорошу економіку проектів.

Вчені відзначають, що витрати на установку аналогічні покрівельним сонячним електростанціям, але оскільки система може обертатися, її ефективність буде вище, ніж у фотоелектричної установки на даху. «Найкраща окупність інвестицій забезпечується конфігурацією, що обертається, - зазначає розробники. - Термін окупності за всіма трьома проектами склав приблизно 6 років».

Вартість енергії (LCOE), що виробляється встановленими на градирнях фотоелектричними системами з фіксованою або обертовими конфігураціями нижче, ніж локальна еталонна ціна фотоелектричної електроенергії на трьох досліджених електростанціях, стверджують дослідники.

"У Китаї налічується понад 2000 градирень теплових електростанцій - таким чином, ми прогнозуємо, що фотоелектричні станції на охолоджувальних баштах мають величезний потенціал для отримання значних економічних і енергетичних вигод в майбутньому, — стверджує дослідницька група, - Пропонована фотоелектрична система має хороші перспективи у якості допоміжної системи вироблення електроенергії на теплоелектростанції».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка