У Китаї розробили технологію перетворення сонячної енергії на рідке паливо

Китай здійснив прорив у перетворенні сонячної енергії на рідке паливо, реалізувавши проект з виробництва рідкого продукту з вмістом метанолу 99,5%. Установка, яка працюватиме на повну потужність, зможе виробляти 1500 тонн метанолу на рік, переробляти 2000 тонн СО2 і генерувати 15 мільйонів кВт-год електроенергії за допомогою сонячної енергії, повідомляє СnTechPost.

Щорічна потужність виробництва метанолу в Китаї становить близько 80 мільйонів тонн, і в 2019 році на Китай припадало 29% глобальних викидів СО2. Якщо для синтезу метанолу використовувати сонячне паливо, щороку можна зменшувати викиди сотні мільйонів тонн СО2.

2.jpg

Над цим проектом в Китаї почали працювати в 2001 році і до січня 2020 року в цілому завершили розробку і створили експериментальну установку. Метанол виробляється в процесі синтезу з оксиду вуглецю і водню на каталізаторі. Водень для цього отримують в процесі електролізу води, для чого і потрібна енергія, зокрема – від сонячного світла.

Дослідники підрахували, що кожна тонна водню, що утворюється при електролізі води, еквівалентна 33000 кВт-год накопиченої електроенергії. Перетворення електричної енергії в хімічну – найефективніша реакція накопичення хімічної енергії. Якщо замість вугілля метанол будуть використовувати як паливо, забруднюючі викиди зменшаться більш ніж на 80%.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка