У Києві студентка переробляє рекламні банери у корисні аксесуари

Студентка факультету екології одного зі столичних вузів Дарина Антоненко шиє з використаної банерної тканини рюкзаки, чохли на ноутбуки та обкладинки на документи.

Першу сумку з відходів поліграфії дівчина створила більше року тому, передає UATV

«Мій тато друкує на банерах і я почала шукати способи їх утилізації, - розповідає Дарина Антоненко. - У світі їх звозять до Туреччини і спалюють».

Студентка вивчила всі типи банерної тканини і почала приймати індивідуальні замовлення. Батько дівчини допомагає з дизайном, логістикою і перевезенням, а мама займається комунікацією і стратегією бізнесу.

Перед використанням банери перевіряють на механічні пошкодження, ретельно миють, сушать і тільки потім кроять. Для повторного використання підходять не всі матеріали. "Деякі банери абсолютно непридатні для пошиття та використання у побуті, - пояснює Дарина Антоненко. - Від таких матеріалів відмовляємося відразу".

Перешивати речі з банерної тканини не можна, ділиться досвідом швачка Галина Сукачова. «Розпорювати банери не можна, треба строчити тільки один раз, - пояснює вона. - У нашому випадку дається тільки один шанс».


Найчастіше використані банери привозять замовники для виготовлення, зокрема, корпоративних сумок.

"Ми вибираємо естетично красиві елементи, які стають основним акцентом на сумці або інших речах, - пояснює Дарина Антоненко. - Кожен наш продукт – унікальний, купивши таку сумку, можна бути впевненим, що більше такої ні в кого немає".

Згодом банери стали привозити виставкові центри, розповідає дівчина. «Кожен клієнт може внести у виріб щось своє - додати або прибрати додаткову кишеню, самостійно обрати фурнітуру, або ж просто замовити щось незвичайне, - каже Дарина Антоненко. - Серед останніх замовлень - чохли на шаблю і рушницю.

Нещодавно почали шити зі старих клаптиків нові банери, на які потім наносять логотип компанії, продовжує студентка.

«Свого виробництва у нас немає - п'ять швачок працює у різних куточках столиці, - розповідає Дарина Антоненко. - Перші півроку працювали в збиток, незабаром "вийшли в нуль", а зараз навіть є невеликий прибуток».


Бізнес більше орієнтований на те, щоб змінити життя кожного з нас, наголошує дівчина.

У майбутньому Дарина Антоненко планує створити академію ресайклінгу і апсайклінгу (створення нових речей). "Це буде еко-хаб з лекторієм, в якому читатимуть різні лекції на еко-тематику, з магазинчиком, де можна буде придбати продукцію українських еко-компаній, з великою майстернею, де буде наше виробництво, - ділиться планами на майбутнє Дарина Антоненко. – Влаштовуватимемо і корпоративні майстер-класи та екскурсії на виробництво речей з банерів».

Щорічно в Україні близько 15 тисяч тонн банерів потрапляють на полігони і звалища, де матеріал буде розкладатися 500 років.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка