У Києві планують створити систему моніторингу повітря за 40 млн. грн.

Київська міська рада підтримала виділення в бюджеті коштів у сумі 40 мільйонів гривень на систему моніторингу якості атмосферного повітря у столиці. Система включатиме 27 стаціонарних постів та мобільну лабораторію, повідомляє Вечірній Київ.

Як заявив начальник управління екології КМДА Андрій Мальований, відтепер у Києві починають імплементувати положення Директиви ЄС 2008/5 та 827 Постанови Кабінету Міністрів України. За даними стаціонарних постів спостережень Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського з 17 по 23 грудня 2019 року у повітрі Києва відмічено перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій:

- завислих речовин – у 1,1-1,2 рази на Бессарабській площі та проспекті Перемоги (поблизу метро «Святошин»);

- діоксиду сірки – у 2,6-3,1 рази на площах Бессарабській, Деміївській та Перемоги, вулиці Олександра Довженка; у 1,7-2,5 рази – на усіх інших постах міста, за виключенням проспекту Науки, 37 (біля метеомайданчика обсерваторії), де середньодобовий вміст не перевищував рівень ГДКс.д.;

- діоксиду азоту – у 3,8-4,4 рази на Бессарабській площі, вулицях Інженера Бородіна, Каунаській, Семена Скляренка, площах Деміївській та Перемоги; у 2,3-3,2 рази – на усіх інших постfх спостережень, крім проспекту Науки, де перевищень не спостерігалось.

- формальдегіду – у 1,4-2,5 рази – на усіх постах міста.

Всього на 16-ти стаціонарних постах обсерваторії, де проводились щоденні спостереження за забрудненням атмосферного повітря міста, з 17 по 23 грудня 2019 року було проаналізовано 1500 проб повітря.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка