У Києві енергомодернізують 437 шкіл і дитсадків у партнерстві з НЕФКО

Минулого року Київ уклав угоду та підписав договір з Північною екологічною фінансовою корпорацією (NEFCO) про надання гарантії для фінансування проекту. Він передбачає енергоефективні заходи в 437 школах і дитсадках упродовж 2020 року.

Загальна вартість проекту складає 7,25 млн євро, зокрема: кредит NEFCO – 5 млн євро (68,9 %), грант фонду «Норвезько-Українська ініціатива енергоефективності» – 1,3 млн євро (17,9 %), співфінансування Києва – 0,95 млн євро (13,0 %).

«У закладах, які включено до проекту, застаріла система теплопостачання, немає належної ізоляції мереж, відсутня система погодного регулювання тощо. Як наслідок – наявні великі втрати тепла. Планується, що в результаті реалізації спільного з NEFCO проекту буде зменшено споживання тепла на 15 830 Гкал/рік, а викиди CO2 на 5 607 т/рік», – зазначив директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Дмитро Науменко.

Проект не лише дозволить зменшити споживання енергоресурсів і негативний вплив на довкілля, але і сприятиме створенню комфортних умов для навчання та роботи 186 тисяч дітей і працівників закладів бюджетної сфери.

«Київ давно ефективно співпрацює з NEFCO, зокрема, у 2014-2019 роках було успішно реалізовано спільний проект, у рамках якого термомодернізували 17 дошкільних закладів освіти, у 33 столичних школах замінили неефективне освітлення на LED, відновили 254 старі індивідуальні теплові пункти і встановили нові у 26 закладах освіти. Результат перевищив очікування, при тому, що проект був реалізований у межах бюджету. Загалом за результатами моніторингу впровадженого проекту, на початок 2020 року отримано ефект у вигляді зменшення викидів СО2 на 43 тис. тонн, а скорочення споживання енергоресурсів складає 124 тис. Гкал», – повідомив Дмитро Науменко.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка