У Казахстані з’явиться перший «зелений квартал» з вентильованими фасадами і «розумним» склом

В столиці Казахстану – Астані – побудують житлово-комерційний комплекс "Зелений квартал" з вентильованими фасадами, «розумним» склом і підлогою, яка генерує електроенергію від ходьби.

Інноваційне міні-місто, яке включатиме 10 житлових будівель, 3 бізнес-центри, об'єкти культури і соціальної інфраструктури, зводить на лівому березі річки Ішим компанія BI Group, передає Нур.kz.

Житловий масив будується з використанням найсучасніших технологій у сфері енергоефективності.


Завдяки «розумному» дизайну будівлі отримуватимуть максимальний обсяг природного освітлення. Енергозберігаючі вітражні системи Schuco з потрійним склінням, підлогова плитка, яка генерує електрику від ходьби, та "розумне" скло, яке з матового стає прозорим за долю секунди і усуває необхідність у шторах, портьєрах або жалюзі, дозволять зменшити споживання енергії на опалення та охолодження приміщень. До того ж вентильовані фасади з фіброцементних панелей KMEW (Японія) очищатимуть повітря від шкідливих домішок подібно деревам.

Вода в комерційних будівлях буде використовуватися повторно. Безполивна система ландшафту та системи обліку використання води зменшать водоспоживання у комплексі на 32%. З метою економії енергії та часу, а також для автоматизації процесів та інженерних операцій передбачена BMS (автоматизована система управління будівлею).

У «Зеленому кварталі» також встановлять зарядні установки для електромобілів, облаштують авто та велопаркінги. Також у межах інноваційного комплексу функціонуватиме система централізованого збору сміття.

Велику частину прибудинкової території «Зеленого кварталу» – близько 14 гектарів – займатимуть зелені насадження, природне озеро і льодовий каток. Еко-дизайн паркової зони розроблений відомим британським архітектурним бюро AEDAS і будівельним концерном Megaline. На території комплексу встановлять зовнішнє освітлення на сонячних батареях.

У Казахстані «Зелений квартал» став першим проектом, який претендує отримати міжнародний сертифікат LEED ("Лідерство в енергетичному та екологічному проектуванні")". Вибороти таку відзнаку буде непросто, враховуючи вимогу використовувати для будівництва виключно матеріали, які виробляються у радіусі 800 км (вони не повинні доставлятися літаком або іншими транспортними засобами, які спалюють тонни палива).

"Зелене" будівництво у Казахстані набирає обертів напередодні Міжнародної спеціалізованої виставки ЕКСПО-2017, яка буде присвячена інноваційним технологіям у сфері альтернативних джерел енергії.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка