У Канаді тестують першу в світі плавучу приливну енергетичну установку

У канадській провінції Нова Шотландія у затоці Фанді почали тестування приливної енергетичної електростанції потужністю 420 кВт.

Платформа нового покоління PLAT-I 6.40 була запущена у рамках проекту Pempa'q In-stream Tidal Energy, який реалізує Sustainable Marine, передає powerengineeringint.com.

Плавучій електростанції, яка буде використовувати кінетичну енергію хвиль для генерації електрики, потрібно всього двох метрів води для спуску на воду і буксирування. Платформа пришвартована з баштовою конфігурацією, що дозволяє їй вирівнюватися з припливом або річковим потоком.

«Платформа кріпиться до гірських порід за допомогою чотириточкової системи швартування, а її турбіни обертаються навколо швартової вежі, - пояснюють у Sustainable Marine. - Такий підхід збільшує кількість енергії, що генерується в будь-який час доби і при будь-якій погоді - система автоматично підлаштовується під припливи і відливи».

На самій PLAT-I 6.40 встановлено шість приливних турбін, кожна з яких спроектована таким чином, щоб технічні фахівці могли замінити будь-яку деталь і провести техогляд, не зупиняючи роботу всієї станції. А бортові генератори визначають напругу і кількість отриманої енергії, яка експортується по підводному кабелю на берег, пояснили в компанії.

Передбачається, що електроенергії, яку PLAT-I 6.40 буде поставляти в мережу Нової Шотландії вистачить для роботи декількох підприємств і 3 тис. приватних будинків. Робота платформи дозволить скоротити викиди CO2 на 17 тис. тонн на рік (таким був би вуглецевий слід від вироблення цього ж обсягу енергії від спалювання вуглеводнів).

Будівництво новаторської нової плавучої приливної енергетичної платформи PLAT 6.40 було нещодавно завершено компанією A. F. Theriault & Son у Метегані(Нова Шотландія). Зараз установку випробовують у Гранд-пасажі, а потім вона буде встановлена на майданчику FORCE (Fundy Ocean Research Centre for Energy) в рамках реалізації першої фази новаторського проекту Pempa'q In-stream Tidal Energy.

PLAT-I 6.40, яка виробляє на 50% більше енергії, ніж її попередниця, PLAT-I 4.63, запустили в експлуатацію після тривалих досліджень і випробувань у Шотландії і Нової Шотландії.

Проект Pempa'q отримав свою назву від слова першої нації мікмака "Pempa'q", що означає "Підйом припливу", на честь корінних громад затоки Фанді.

"Ця приливна технологія є результатом величезних міжнародних зусиль, що об'єднують наукові та інженерні знання німецьких, шотландських і канадських команд, і є кульмінацією десятиліття досліджень і розробок, - зауважив Джейсон Хейман, генеральний директор Sustainable Marine, подякувавши за підтримку основним акціонерам, SCHOTTEL і Scottish Enterprise, уряду Канади і широкому колу партнерів і співробітників. - PLAT-I 6.40 був розроблений спеціально для проекту Pempa'q, де ми встановимо першу у світі плавучу приливну платформу - у Новій Шотландії, яка має найкращі природні ресурси у світі для виробництва чистої відновлюваної приливної енергії».

Будівництво та запуск плавучої приливної технології Sustainable Marine є важливою віхою для сектора морських поновлюваних джерел енергії Канади, підтвердила Еліза Оберманн, виконавчий директор Marine renewables Canada. "Проект залучив багатьох місцевих постачальників і пропонує стійке і чисте рішення для виробництва електроенергії з використанням місцевих ресурсів, - пояснює вона. - Подібні проекти та інновації займають центральне місце у побудові "блакитної" економіки Канади».

Проект Sustainable Marine підтримується урядом Канади на суму в $22,2 млн — це одна найбільша інвестицій країни в приливну енергію.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка