У Кам’янець-Подільському запрацювала теплоелектростанція потужністю 45 МВт на соломі та відходах кукурудзи

У Кам’янець-Подільському запрацювала теплоелектростанція загальною потужністю 45 МВт, яка для виробництва електроенергії та тепла використовуватиме, крім газу, солому, відходи кукурудзи і соняшника, тріску.

Натиснули пускову кнопку та дали місту гарячу воду з нової біо-ТЕС 3 липня, передає saee.gov.ua

Передбачається, що нова біо-ТЕС безперебійно забезпечуватиме теплом і гарячою водою близько 22 тисяч мешканців: 190 житлових будинків, 3 дитячих садки та 5 шкіл. За оцінками експертів, потенціал заміщення газу – більше 8 млн м3 газу в рік.

Нова біо-ТЕС зробила Кам’янець-Подільський першим в Україні, третім у Європі та п’ятим у світі містом, яке використовує сучасний метод виробництва тепла – за допомогою турбіни з модулем ОRС потужністю 1,8 МВт. Аналогічні ТЕС працюють у Парижі, Гонконзі, Берліні та Гельсінки, пише ye.ua

Теплоелектростанція оснащена турбінами, в системі яких замість водяної пари випаровуються органічні рідини.

На станції також встановлено 2 твердопаливних котли загальною потужністю 15 МВт (10 МВт та 5 МВт) та два резервних газових котли потужністю 12 МВт, які мають екологічні паспорти, а також 3 когенераційні установки загальною потужністю 1,89 МВт.

Працюватиме біо-теплоелектростанція на біопаливі: соломі, відходах кукурудзи та деревній трісці. На відкритті присутнім показали заповнений некондиційною деревиною майданчик та процес переробки гілля у тріску. 

Поруч з ТЕС розташована когенераційна електростанція, яка використовуватиметься для комбінованого виробництва електричної та теплової енергії. 

Загалом Кам’янець-Подільський завдяки новій станції планує зменшити споживання природного газу на 15,5 млн кубометрів (65%) на суму 115 млн гривень. 

Тепло, згенероване станцією, буде подаватися у мережу за стимулюючим тарифом, передбаченим Законом України від 21.03.2017 № 1959-VIII. Крім цього, електроенергія, вироблена з біомаси, буде реалізовуватися за «зеленим» тарифом у розмірі 12,4 євроценти/кВт*год. Такий стимул закладено у Законі України щодо конкурентного виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії, відповідно до якого інвестор ще й отримуватиме надбавку до «зеленого» тарифу за встановлення котлів вітчизняного виробництва.

На переконання голови Держенергоефективності Сергія Савчука, нова теплоелектростанція на біомасі стане ще одним сигналом про вигоду інвестування у проекти із заміщення газу в Україні. 

«Великий «плюс» такої станції в тому, що її використовуватимуть не лише в бюджетній сфері, а й в житловому секторі - переймати досвід Кам’янець-Подільського, сподіваюся будуть й інші міста України, - наголосив він. - Проект, реалізацію якого підтримав Світовий банк, доводить, що Україна впровадила справді ефективне та привабливе законодавство для інвесторів».

Будівництво біо-ТЕС важливе для інвестиційного розвитку області, вважає голова Хмельницької ОДА Вадим Лозовий. «Збудували ТЕС за кошти Світового банку, в кредит під 0,01%, - розповідає він. - На зведення станції було залучено 23 мільйони доларів інвестицій».

Повністю окупити проект планують за 5 років. 


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка