У Кам'янець-Подільському планують побудувати три біогазові установки за грантові кошти фінського трасту

У Кам'янець-Подільському(Хмельницька область) мають намір побудувати три біогазові установки з переробки курячого посліду, барди(відходи спиртового виробництва), намулу та інших відходів рослинництва.

Пілотний проект планують впровадити за грантові кошти Трастового фонду Фінляндії, передає Вдалo.info.

Як зазначають у міськраді, в якості об'єктів впровадження установок розглядаються Довжоцький спиртзавод і ВАТ "Авіс".

Будівництво біогазових станцій, сировиною для яких стане барда, яку продукує ДП "Довжоцький спиртзавод" та курячий послід, який продукує ПАТ "Авіс", дозволить місту додатково отримувати 8 млн кубів біогазу.

На додачу, нове виробництво дасть можливість ефективно утилізувати відходи виробництва та покращити екологічний стан обласного центру.

Питання будівництва заводу з переробки відходів птахофабрики "Авіс" у Кам'янці-Подільському порушується з 2013 року, оскільки сільські ради скаржаться на курячий послід.

Кам'янець-Подільська міськрада (Хмельницька обл.) планує отримати грант фінсько-українського трастового фонду у розмірі 300 тис. євро для розробки техніко-економічного обґрунтування будівництва біогазових установок з переробки відходів тваринництва і рослинництва.

6-7 травня фахові спеціалісти з міста Гельсінкі планують оглянути та обстежити ділянки виділені для будівництва біогазових станцій.

Після тендеру на території Кам'янця-Подільського буде збудовано три установки, які вироблятимуть біогаз насамперед із курячого посліду, і вже потім барди, намулу та інших відходів рослинництва.

Примітно, що Трастовий фонд Фінляндії обрав для реалізації пілотного проекту з будівництва біогазових установок з відходів виробництва також Київ.

Фінсько-український трастовий фонд фінансується Міністерством закордонних справ Фінляндії і управляється НЕФКО. Його мета - надання консультацій та інвестицій для проектів у сферах енергоефективності та альтернативної енергетики.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: