У Камянець-Подільскому потужність котлів на пелетах із соломи, дерева та щепи досягне 18,9 МВт

У Кам'янець-Подільскому перевели всі об'єкти теплоенергетичного комплексу на тверде біопаливо.

Обласний центр отримав ефективну альтернативу блакитному паливу завдяки проектам, реалізованим комунальним підприємством "Міськтепловоденергія" та інвестиціям міжнародних фінансових організацій, передає Кам'янець-Подільський Онлайн

За словами мера Кам'янця-Подільського Михайла Сімашкевича, незабаром сумарна потужність твердопаливних котлів у місті становитиме 18,9 МВт.

«У 2011-2016 роках нам вдалось провести модернізацію обладнання і ввести в експлуатацію шість котелень на твердому паливі - пелетах із соломи, дровах та щепі загальною потужністю 11,47 МВт, - пояснює міський голова. – Також триває реконструкція котельні на вул. Тімірязєва,123, де встановлено твердопаливний котел потужністю 2,5 МВт».

Пишаємося й будівництвом новітньої теплоелектростанції, яка вироблятиме теплову та електричну енергію газовими і твердопаливними котлами, продовжує Михайло Сімашкевич. «Проект, який реалізується за кошти кредиту Світового банку і цілком заслуговує на звання ексклюзивного, передбачає встановлення турбіни з модулем ОRС(Organic Rankine Cycle – органічний цикл Ренкіна), унікальність якої полягає у використанні рідини з температурою 200°С, - розповідає мер. - Кам'янець стане п'ятим у світі і лише третім у Європі містом, яке використовуватиме цей сучасний метод виробництва теплової енергії».

Використовуючи місцеве тверде паливо, Кам’янець-Подільський економить бюджетні кошти країни, наголошує Михайло Сімашкевич.

«Собівартість виробництва теплової енергії на трісці деревини становить 904,97 грн./Гкал., тоді як виробництво тепла на газу сягає 1516,19 грн./Гкал, - пояснює міський голова. – Однак як основне джерело твердого палива для котелень ми сьогодні розглядаємо солому, тонни якої щороку згорають на полях, бо щепи нам можливо ще вистачить, а от нашим дітям і онукам – навряд».

Наразі об'єкти теплоенергетичного комплексу Кам'янця-Подільського з'єднані "Єдиним енергетичним кільцем" - системою власних кабельних мереж комунального підприємства для живлення об'єктів теплопостачання, водопостачання та водовідведення електроенергією власного виробництва, зауважує Михайло Сімашкевич.

«В масштабах стотисячного міста нам вдалося досягти енергетичної незалежності, - наголошує міський голова. – Оцінити переваги впроваджених проектів вдалося під час так званих "віялових" відключень: коли окремі райони міста по дві години залишались без електрики, "Міськтепловоденергія" жодного разу не зупинила ні одного об'єкту - люди цілодобово отримували тепло та воду, цілодобово працювали каналізаційні насосні станції».

Такої незалежності цілком може досягти кожне місто України, впевнений Михайло Сімашкевич.

Модернізовані об'єкти теплоенергетики Кам'янець-Подільського приваблюють делегації українських міст, які прагнуть позбутися газової залежності. «Нещодавно наш досвід вивчали колеги з Умані, які лише розпочинають цей шлях, - Про успіхи Кам'янця вже знають по всій Україні і навіть за її межами - потрапили в об'єктив знімальної групи зі Швеції».

На думку мера Кам’янця, розвиток альтернативної енергетики повинна стимулювати держава. «Необхідно проводити комплексну роботу та інвестувати кошти у підтримку науковців і виробників обладнання для котелень, - впевнений Михайло Сімашкевич. - Тоді зможемо говорити й про зниження тарифів для населення».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка