У Хмельницькому запустили установку з дегазації сміттєвого полігону

На полігоні твердих побутових відходів у Хмельницькому запустили установку з дегазації, яка видобуває газ і переробляє його в електроенергію. Її продаватимуть за «зеленим» тарифом державному підприємству. Місто отримуватиме 13% від загальної суми (приблизно 2,5 млн. грн. на рік). Ці кошти надходитимуть на рахунок «Спецкомунтрансу» і витрачатимуться виключно на роботи, пов'язані з потребами полігону, пише Depo.Хмельницький.

Проект з дегазації почали ще у 2016 році, коли замовили експертизу в Інституті газу НАН України, щоб дізнатися чи є газ на хмельницькому сміттєзвалищі і чи можна його використовувати. В червні 2017 року за конкурсом визначили інвестора – перемогла компанія з Житомира. Вона розробила проект, пробурила свердловини, збудувала інженерні споруди та встановила генераторні станції австрійського виробництва.

«Вартість обладнання близько 20 млн. грн., – це та інвестиція, яка зайшла у місто. Тут створено 5 робочих місць. Фактично, не вклавши жодної копійки місто отримало хорошу інвестицію, додаткові робочі місця, грошові надходження на потреби полігону, – сказав міський голова Олександр Симчишин.

Зі звалищного газу щороку планують виробляти близько 3 млн 700 тис кВт*год електроенергії. В мерії також сподіваються мінімізувати пожежі на полігоні завдяки його дегазації.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка