У Хмельницькому склали карту об’єктів, які потребують підвищення енергоефективності

У Хмельницькому розробили карту бюджетних закладів, які потребують підвищення енергоефективності.

Медіа-мапу презентували в рамках міжнародного проекту CLEEN 28 вересня, передає Є новини Хмельницького.

"Ми проаналізували та провели поверхневий енергоаудит 660 об'єктів – всіх комунальних закладів обласного центру, - розповів менеджер проектів в агенції сталого розвитку "Астар" Степан Кушнір. – Карта містить інформацію про стан бюджетних установ".

Медіа-мапа розроблялася за трьома критеріями:

- кількість вікон та дверей які потребують заміни;

- наскільки утеплений заклад;

- стан енергоефективного освітлення в установі.

За словами Степана Кушніра, сервіс орієнтований на депутатський корпус міської ради, хоча його й зможуть побачити всі охочі. «Для пересічного мешканця Хмельницького ніякої практичної користі мапа не має, - пояснює фахівець. - Ми мали на меті донести до депутатів інформацію про те, які комунальні заклади розташовані в їхньому виборчому окрузі, в якому вони стані та якого втручання потребують».

На думку розробників, карта має стимулювати депутатський корпус впроваджувати реальні енергоефективні заходи. «Наприкінці жовтня- на початку листопада ми проведемо навчання у сфері енергоефективності для депутатів та їхніх помічників, - розповідає один з організаторів проекту Артур Кокаревич. - Такі навчання допоможуть народним обранцям підвищити свою компетенцію у питаннях енергоефективності».

Наразі організатори проекту розробляють спільно з відділом енергоменеджменту Хмельницької міської ради листівки з інформацією про місцеві та державні програми енергоефективності.

Передбачається, що листівки розповсюдять під час Днів сталої енергії, які відбудуться у Хмельницькому 17-21 жовтня, а також у всіх виборчих округах та приймальнях народних депутатів.

В рамках Днів сталої енергії організатори проекту CLEEN також презентують документальний фільм з питань енергоефективності. 

"В ньому ми покажемо, що можуть робити хмельничани для енергозаощадження, а також реальних людей, які переймаються енергоефективністю та власним прикладом показують, яку користь приносить їхня практика, - розповідає Степан Кушнір. - Головна мета фільму - донести до суспільства важливість енергозбереження і зробити це максимально доступно в легкій формі, для того, щоб люди зрозуміли актуальність питання". 


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка