У Ілінойсі і Огайо закриють сім вугільних станцій загальною потужністю 6,8 ГВт

У американських штатах Іллінойс і Огайо готують до виведення з експлуатації 7 великих вугільних теплоелектростанцій сумарною потужністю 6,8 ГВт.

Про це оголосила американська корпорація Vistra, у власності якої знаходяться ТЕС, передає ruscable

ТЕС, які планують закрити не пізніше 2027 року, входять в операційні зони системного оператора Штатів Середнього Заходу Midcontinent ISO (MISO) і сусіднього з ним системного оператора Штатів східного узбережжя PJM Interconnection (PJM). В якості однієї з причин для прийняття такого рішення Vistra вказує нерентабельність роботи станцій на ринку потужності MISO.

"Крім нездатності ринку потужності MISO забезпечити станціям необхідний прибуток, велику роль в нерентабельності вугільної генерації відіграють надмірне нарощування нових видів енергоресурсів, зниження цін на газ, екологічні стандарти та позаринкові субсидії, - заявляють у компанії. - Не кращі цінові умови й на ринку PJM, де теж беруть участь субсидовані ресурси".

В Іллінойсі і Нью-Джерсі активно обговорюється питання про вихід із зони обслуговування PJM, що також було враховано корпорацією при прийнятті рішення.

Виведення з експлуатації всіх відібраних вугільних ТЕС до 2027 року або раніше, якщо цього вимагатиме економічна ситуація, стане одним з найбільших в історії США.

Разом із закриттям вугільних ТЕС Vistra планує збільшити частку ВДЕ-генерації у складі своїх генеруючих активів до 100% до 2050 року, зокрема, вже до кінця 2022 року ввести в експлуатацію майже 1 ГВт потужності сонячної генерації. Проекти будівництва об'єктів ВДЕ-генерації загальною вартістю близько $850 млн будуть реалізовані Vistra у штаті Техас і, як наслідок, вийдуть на більш привабливий для компанії ринок Техаського системного оператора Electric Reliability Council of Texas (ERCOT).

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: