У Глухові заборонили використовувати ртутні лампи та лампи розжарювання для освітлення бюджетних установ

У Глухові заборонили використовувати люмінесцентні ртутні лампи та лампи розжарювання для освітлення бюджетних організацій і установ.

Як йдеться у розпорядженні міського голови N83-ОД "Про здійснення заходів щодо скорочення споживання електричної енергії у бюджетній сфері" від 4 травня, такі шкідливі та малоефективні світильники у бюджетних установах по мірі виходу з ладу мають бути замінені на LED-лампи класу енергоефективності "А", передає kourier.in.ua.

Передбачається, що перехід на світлодіоди зменшить енергоспоживання у 5-7 разів. 

«LED-лампи коштують дорожче, але мають набагато довший термін служби: до 27 років, на відміну від ламп розжарення та КЛЛ - 5 місяців та 5,5 років відповідно, - пояснюють у мерії. – Згідно з розрахунками фахівців, за умови функціонування світлодіодної лампи 1000 годин на рік її вартість окупиться на другий рік після придбання».

Наразі понад 100 країн світу прийняли закон щодо заміни ламп розжарювання на енергоефективні, 25 країн знаходиться у процесі відмови від ламп розжарювання. На даний момент Україна має розроблений за сприяння ПРООН законопроект N 3245 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо поліпшення енергоефективності в освітленні)".  

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: