У Грузії побудують першу сонячну станцію потужністю 5 МВт

В селищі Удабно на сході Грузії побудують сонячну електростанцію потужністю 5 МВт.

Відбір інвесторів для реалізації проекту почнеться з кінця нинішнього року, передає bizzone

Передбачається, що СЕС вироблятиме 7 млн кВт-год електроенергії у рік.

Вартість проекту становить 4 млн доларів.

Раніше початок будівництва сонячної електростанції було заплановано на кінець 2019 року. Однак компанія "Солар Пауер Джорджія" відмовилась реалізувати проект через непередбачуваність енергетичних тарифів.  

«Приватні інвестори з партнерами у Польщі відмовилися будувати сонячну станцію, оскільки в Грузії неможливо прогнозувати тариф , -  говорить гендиректор Фонду розвитку енергетики Георгія Чіковані. - З 2021 року це перестане бути проблемою, тому що у країні починає працювати енергетична біржа, у результаті чого виробники зможуть продавати енергію за вільною ціною».

Вироблення сонячної енергії в цілому вимагає дуже великої території, приблизно 2 гектари на 1 МВт, а з урахуванням малоземельності Грузії цю умову виконати непросто, тим більше, коли мова в перспективі йде про будівництво великих сонячних електростанцій, продовжує Георгія Чіковані.  

За розрахунками фахівців, у Грузії є потенціал для будівництва сонячних електростанцій загальною потужністю у 900 МВт, однак на даний момент він освоєний тільки на 3%.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка