У Франції ведеться активне будівництво експериментального термоядерного реактора

Проект будівництва експериментального термоядерного реактора, який має назву ITER (International Thermonuclear Experimental Reactor)  передбачає побудову, випробовування і використання Міжнародного експериментального термоядерного реактора. Створення нового експериментального центру буде дорожчим від проекту міжнародної космічної станції. Будівництво відбувається в м. Кадараш, Франція. 

5.jpg

Згідно з проектом, термоядерний реактор повинен підтримувати ланцюгову реакцію протягом 1000 секунд, щоб осягнути потужність 500-1100 МВт. Енергія буде виділятися у вигляді тепла. За даними директора Європейського консорціуму, планується, що вперше за допомогою ядерного синтезу буде вироблено більше енергії ніж попередньо введено. Крім фізичних досліджень, науковці ITER працюють над розвитком нових технологій для майбутньої термоядерної енергетики.

Недавно будову відвідали журналісти видання Frankfurter Allgemeine Zeitung, які буди вражені розмахом робіт.

8.jpg
 
Доступ на будівництво токамаку суворо заборонений для сторонніх. Ще можна побачити глибокі котловани на кільканадцять метрів, що займають площу в кілька футбольних полів. Робітники працюють як мурашки, а величезні будівельні машини практично не зупиняються.

9.jpg

Протягом 6 років, якщо все буде йти за планом, будова міжнародного реактора ITER повинна бути завершеною. Запуск передбачено в 2019 році.
 
В термоядерному реакторі типу «токамак» передбачено злиття двох ядер:  дейтерію  і тритію для утворенням ядра гелію (альфа-частинка) і високоенергетичного нейтрону. 

Загальний радіус конструкції — 10,7 м при висоті 30 м. Об'єм плазми — 837 м3. 
Середня температура — 100 млн.°С.

7.jpg

Фінансування проекту забезпечують Єропейський Союз, Японія, Росія, Китай, Південна Корея, Індія і США. Загальна сума проекту складає 15 мільярдів євро, з яких 45% припадає на ЄС.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка