У Франції можна купити величезну декоративну квітку, яка виробляє електрику

У Франції у продажу з'явилась сонячна панель у вигляді велетенської квітки, яка  слідує за сонцем, наче справжня рослина. 

SmartFlower є фотовольтаїчним генератором з 18 пелюстками, на яких розміщено 40 сонячних панелей. Номінальна потужність квітки дорівнює 2,3 кВт - майже стільки ж, як і у звичайної фотовольтаїчної установки. За даними виробника, SmartFlower виробляє в Ліоні близько 3400 кВт-час на рік.

5.jpg

Ефективність SmartFlower обумовлена тим, що панелі оптимально направлені до сонця. У розкритому вигляді з площею 18 кв.м  конструкція нагадує велику парасольку від сонця. Проте тільки о 12 годині. Лише у цей час «парасолька» стоїть вертикально. Завдяки спеціальному механізму-трекеру  розумна сонячна панель слідує за рухом сонця за допомогою системи GPS. Подібно до справжнього соняшника, SmartFlower постійно нахиляє свої пелюстки таким чином, щоб уловити найбільше енергії. Можливо це завдяки горизонтальній та вертикальній подвійній осі. 

Вночі, коли немає сонця, SmartFlower зникає у коробці на землі. З першим промінням ящик відкривається, і  квітка з'являється знову. При швидкості вітру 53 км/год квітка також автоматично ховається. Можливим втратам продуктивності в результаті забруднення має протидіяти режим самоочищення. 

4.jpg

Виробники обіцяють вихід енергії на 30% більший за звичайні  сонячні панелі, які встановлені стаціонарно. Кінцеві користувачі — домогосподарства, комуни або фірми - зможуть розмістити SmartFlower в саду. Сонячна панель-квітка коштує 15 000 євро.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка