У Франції біогазова станція на картопляних відходах може забезпечувати п'ятитисячне місто газом

У французькому місті Сен-Жеранде(Бретань) побудували біогазовий завод, який працює на відходах картоплі, з якої виготовляються чіпси, та осаді стічних вод.

Установку для виробника картопляних чіпсів Altho виготовила німецька компанія Weltec Biopower у співпраці зі своїм французьким філіалом, передає Energyland.info

«Загалом при виробництві чіпсів утворюється 22 000 тонн органічних рештків і осаду на рік, - пояснюють в Altho. - Залишки картоплі і крохмалю, а також інші виробничі відходи складають близько половини субстрату, решта – осад, який утворюється в результаті промивання».

На біогазовій установці тверді та рідкі рештки спочатку перетворюють в однорідну суміш, яка потім проходить через два варильні котли з нержавіючої сталі ємністю 4436 м3. Дигестат продають місцевим фермерам як високоякісне добриво.

Для кондиціонування біогазу мембранну технологію інтегрували у компактний контейнер. "У контейнері неочищений газ проходить через спеціальні мембрани і позбувається вуглекислого газу, пари та інших компонентів – триступенева сепарація, яка відбувається при температурі навколишнього середовища і без використання будь-яких хімічних речовин, знижує вміст метану до рівня менше 0,5%, - розповідає Ален Призер, представник Weltec у Франції. – При цьому завдяки стисненню у висхідному потоці метан має абсолютно правильний тиск необхідний для подачі у мережу природного газу без подальшого стиснення".

Як результат, з 400 м3-год сирого біогазу виходить близько 200 м3-год біометану, продовжує він, зауважуючи, що такоі кількості вистачає для безперебійного забезпечення газом п'ятитисячного міста Сен-Жеранді.

"Біогазова установка виробляє екологічно чисте біопаливо з відходів і робить внесок у скорочення викидів парникових газів та енергетичну незалежність регіону», - каже керуючий директор біогазової установки Кристоф Кретьєн.

Франція сприяє створенню біогазових заводів більше року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка