У Франції запустять завод, який вироблятиме 5 тонн «зеленого» водню в день

У Франції запустять завод з виробництва відновлюваного водню у Шатонеф-ле-Мартіг в Південному регіоні Прованс-Альпи-Лазурний берег.

Угоду про співпрацю з проектування, розробки, будівництва та експлуатації проекту Masshylia підписали нафтогазовий концерн Total і енергетичний гігант Engie, передає greencarcongress.com

Електролізер потужністю 40 МВт, розташований на заводі з виробництва біопалива Total і який використовуватиме електроенергію сонячних електростанцій загальною потужністю понад 100 МВт, вироблятиме 5 тонн «зеленого» водню на день для задоволення потреб виробництва.

Оскільки завод вимагає безперервної подачі водню, а СЕС нестабільно виробляють електроенергію, буде встановлено систему зберігання водню.

Проект передбачає впровадження 5 інновацій: цифрова пілотна система для безперервної подачі водню з управлінням виробництвом сонячної електроенергії у реальному часі; оптимізація інтеграції декількох фотоелектричних ферм, що постачають електролізер, для мінімізації втрат енергії та обмеження перевантаження мережі; великомасштабне зберігання водню для врівноваження періодичного виробництва електроенергії та безперервного споживання водню; використання постійного струму для роботи електролізера для поліпшення енергетичного балансу та підвищена промислова безпека завдяки використанню цифрових 3D-моделей для кожного компонента установки.

"Проект Masshylia демонструє здатність Engie вирішувати завдання енергетичного переходу за рахунок розробки інноваційних вуглецево-нейтральних рішень",-заявив Гвенаель Авіс-Хует, виконавчий віце-президент Engie з відновлюваних джерел енергії.

Після першого етапу, партнери можуть створити нові поновлювані потужності для електролізера, який здатний виробляти до 15 тонн зеленого водню в день.

"Це підприємство з виробництва відновлюваного водню у поєднанні з нашим досвідом у сфері сонячної енергетики — це ще один крок у нашому прагненні до нульового балансу викидів до 2050 року», — зазначив Філіп Соке, глава напрямку «Газ, ВДЕ та електроенергетика» у Total.

Total і Engie мають намір почати будівництво об'єктів у 2022 році після завершення поглибленого інженерного дослідження з метою почати виробництво у 2024 році за умови необхідної фінансової підтримки і державних дозволів. З цією метою вже подана заявка на субсидію від французької (AMI) і європейської влади (IPCEI, Innovation Fund).

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка